Некомпетентні дії уряду замість надбавок взагалі позбавили лікарів заробітних плат, – «Наш край»

11.02.22knh 5996.dng  - Некомпетентні дії уряду замість надбавок взагалі позбавили лікарів заробітних плат, – «Наш край»

В Україні можуть закритися сотні лікарень: вже сьогодні в медичних закладах катастрофічно не вистачає персоналу, препаратів, обладнання, немає коштів навіть на зарплати лікарям та харчування для пацієнтів. Про це заявила лікар-інфекціоніст та депутат партії «Наш край» Світлана Федорова.

«Така плачевна ситуація склалася через фатальне недофінансування медзакладів. Дії «реформаторів» Супрун-Ляшка призвели до того, що сьогоднішня система охорони здоров’я є не просто хвора, їй був винесений смертний вирок діями некомпетентних людей. З нового року профільні лікарі по всій країні не отримують зарплати. Гроші виплатили тільки сімейникам та працівникам швидкої допомоги. На всіх інших не вистачило», – розповідає Федорова.

Станом на 4 лютого 2022 року, 58% медичних закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу не отримали коштів від НСЗУ за січень, оскільки відсутні підписані договори. А це означає, що цим медичним закладам немає з чого виплачувати зарплату.

«Проблема недофінансування лікарень зріла не один день. Влада зруйнувала модель Семашка, яка діяла до 2016 року, а нову побудувати не змогла. Лікарні не отримують достатньої кількості коштів. Так, наприклад, на лікування певної патології реально потрібно 10 000 грн, а НСЗУ виділяє всього 1000 грн. І так лікарні виживають вже не перший рік: без сучасного обладнання, медикаментів та персоналу», – говорить Федорова.

Ситуацію сильно погіршила бездумна обіцянка влади підвищити мінімальну зарплату медикам: до 20 тис. грн лікарям та до 13,5 тис. грн медсестрам. Але грошей на це не дали. І лікарні опинилася ще у більш скрутному становищі, коли без фінансування їх зобов’язали виконати обіцянки влади.

«Тепер лікарів масово переводять на 0,75 ставки у кращому разі, у гіршому – на 0,5 (наприклад, в 4-му міському пологовому будинку в Запоріжжі). Є навіть випадки, коли переводили на 0,25 (в одній із львівських стоматологічних клінік). У багатьох лікарнях порушують питання щодо оптимізації структури штату – скорочення працівників. Затримують заробітну платню в частині лікарень вже місяць, в інших – більше», – зазначає Федорова.

За її словами в країні через відсутність фінансування можуть закритися декілька сотень лікарень. І більшість з них знаходяться у маленьких містах та селах – вони приймають невелику кількість пацієнтів, але є єдиними медичними закладами в окрузі.  В результаті тутешні лікарі залишаться без роботи, а люди – без доступу до медицини.

«Ми у партії «Наш край» наполягаємо, що зарплати лікарям мають бути негайно виплачені, а вбивча «реформа» Супрун-Ляшко зупинена. Завдяки їм медицина стала недоступною для людей – вони створили реформу, в якій закриваються лікарні, знищуються цілі медичні напрямки, зростає смертність, катастрофічно знижується народжуваність, профільні фахівці йдуть із професій, лікарі не отримають зарплати, а українці місяцями не можуть записатися до лікаря. Ми маємо не просто здійснювати медичну реформу, а будувати в країні систему охорони здоров’я, яка направлена не тільки на лікування, а й на профілактику захворювань. Нагадаю, що здоров’я і життя людини згідно нашої Конституції є найвищою соціальною цінністю», – підсумовує депутат партії «Наш край», лікар-інфекціоніст Світлана Федорова і закликає медичних працівників розповідати про невиплату заробітних плат в особистих повідомленнях на сторінці Доктор Правда Федорова в Фейсбуці: https://www.facebook.com/doktorpravdafedorova

«Чим нас більше – тим ми сильніше. Будемо збирати інформацію і разом змусимо владу виплатити заробітну платню», – каже Федорова.