“Не бачу потреби у валютному кредиті на придбання тролейбусів – у міста достатньо власних коштів”, – Віктор Бистров

29.11.17

У нинішніх умовах немає ніякої потреби для отримання валютного кредиту для закупівлі тролейбусів – місто має достатньо власних коштів, аби придбати тролейбуси в гривні та без зовнішніх запозичень. Про це заявив депутат Чернігівської міськради від «Нашого краю» Віктор Бистров.

За його словами, питання про отримання валютного кредиту для закупівлі тролейбусів буде виноситься на розгляд сесії Чернігівської міськради, що відбудеться 30 листопада.

“Кредит в іноземній валюті у нинішніх умовах є недоцільним, оскільки місто має достатньо власних коштів, аби придбати тролейбуси в гривні і без зовнішніх запозичень. Крім того, міжнародний тендер позбавить можливості участі в ньому українських виробників”, -зазначив Віктор Бистров.

Депутат міськради нагадав, що раніше Чернігів вдавався до іноземних запозичень тоді, коли не мав достатньо власних коштів, але сьогодні це призведе до банкрутства тролейбусного управління.

“За умови отриманням такого значного кредиту в іноземній валюті Чернігівське тролейбусне управління стане автоматично банкрутом. На сьогодні це планово збиткове підприємство, яке виконує соціальні функції, перевозячи пільгові категорії громадян. Підприємство не зможе повернути такий значний кредит і потребуватиме постійних дотацій», – пояснив депутат від «Нашого краю».

На його думку, за наявності кредиту існуватиме загроза постійного підвищення вартості плати за проїзд.

“За цей кредит, у разі його отримання, платитимуть усі чернігівці 20 років з відсотками та курсовими різницями. З бюджетом у 3 млрд грн, кредит міжнародних організацій є економічно та фінансового недоцільним”, -підсумував Віктор Бистров.