Наталія Джуган: Дистанційне навчання не сприяє засвоєнню шкільної програми

29.11.21dzhugan - Наталія Джуган: Дистанційне навчання не сприяє засвоєнню шкільної програми

Українська система освіти, як і самі українці, виявилась не зовсім готовою до дистанційного навчання. Маса проблем та незручностей, з якими стикаються всі учасники освітнього процесу, призводять до гіршого засвоєння шкільної програми, а отже – зниженню рівня знань учнів.

Таку думку висловила заступниця голови Василівської районної ради та депутат від партії “Наш край” Наталія Джуган.

“У Василівці діти спочатку пішли на двотижневі канікули, а потім тиждень навчались онлайн, якщо це взагалі можна назвати навчанням. Вчителі скаржаться, що в таких умовах викладають матеріал скоріше для батьків, які намагаються самостійно розібратися в шкільній програмі й іноді навіть особисто сидять на уроках. І що в такому разі робити батькам, які працюють?”, – зазначила депутат.

Проблем доставляє й технічна сторона. В багатьох родинах кілька дітей і забезпечити всіх комп’ютерами чи ноутбуками стає набагато складніше. Якщо в місті інтернет-зв’язок ще більш-менш стабільний, то для сільської місцевості це взагалі проблема. Не в кожній родині є комп’ютер, й дітям доводиться навіть ходити до знайомих, щоб вчитися. А з купою домашніх завдань, особливо якщо в родині кілька дітей, часто не можуть впоратись навіть батьки.

“Дистанційне навчання негативно впливає на рівень знань учнів і в таких умовах найважче початковій ланці та випускникам. Як 11 клас в наступному році буде складати ЗНО, якщо за цьогорічними результатами вже прослідковується невтішна статистика? Це ще раз підтверджує, що найкращі знання ті, які дитина отримує в школі за партою, а не перед монітором комп’ютера”, – резюмувала Наталія Джуган.