«Наш край» звернувся до Президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити главу Луганської ОДА Сергія Гайдая.

17.03.21

Група народних депутатів-мажоритарників Луганській області Сергій Шахов, Сергій Вельможний і Олександр Сухов від партії «Наш край» звернулися до Президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити главу Луганської ОДА Сергія Гайдая.

Про це на брифінгу в парламенті заявив заступник голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування причин виникнення масштабних пожеж в Луганській області в 2020 році Сергій Вельможний.

«Голова Луганської цивільно-військової адміністрації Гайдай в період, коли пожежі набули найбільшого розмаху і привели до загибелі 16 осіб, не призначив керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на регіональному рівні, який повинен був створити штаб для безпосередньої координації дій рятувальників, а також не забезпечив організацію заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також не організував евакуацію населення», – зазначив Вельможний.

Він повідомив, що члени ТСК на своєму засіданні 16 березня одноголосно прийняли рішення про звернення до прем’єр-міністра та президента України про звільнення Гайдая з посади і Олександра Стрюк з посади голови військово-цивільної обладміністрації Сєвєродонецька.

«Не дивлячись на указ президента в Луганській області досі відсутня автоматизована система автоматичного оповіщення населення у разі виникнення надзвичайної ситуації, і не вжито заходів щодо попередження виникнення лісових пожеж в майбутньому», – додав нардеп.

За словами Вельможного, ТСК також підтримала звернення до Ради національної безпеки і оборони з проханням заслухати звіт Гайдая про організацію діяльності з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з масштабними лісовими пожежами на території Луганської області в минулому році і про прийняття рішення про відповідність Гайдая займаний посаді.

Заступник голови ТСК повідомив, що комісія також вирішила звернутися до міністра внутрішніх справ з вимогою відсторонити главу ГСЧС Луганській області Михайла Пшикаimg 4064 1024x576 - «Наш край» звернувся до Президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити главу Луганської ОДА Сергія Гайдая. від виконання обов’язків і дати оцінку його діяльності при ліквідації лісових пожеж.