“Наш край” запобіг знищенню Слов’янського курорту

11.11.16

Північна частина Славкурорт – візитної картки Слов’янська – вже на протязі декількох місяців нагадує сценарій до фільму-катастрофи. Земля пошматована траншеями, з яких витягуються і розрізають труби теплотраси. Котельня, обігрівають понад 50 об’єктів інфраструктури курорту, розібрана на цеглу, обладнання, включаючи котли, зникло.

Помітити гнітючу картину змогли не відразу – оскільки на території Славкурорт розташовуються військові, вільне пересування по ньому обмежена. Для того, щоб потрапити в північну частину – за санаторієм «Ювілейний», потрібно оформити спеціальний пропуск.

Це і зробив депутат міської ради від партії «Наш край», голова Слов’янської міської партійної організації Олексій Яковленко. Побачене настільки вразило його, що депутат звернувся з листом до керівника області і виніс питання на обговорення сесії міської ради.

Колеги-депутати підтримали Яковленко. На сесії була створена спеціальна депутатська комісія для вивчення ситуації, в той же день вирушила на місце подій.

Опинившись на Славкурорт, депутати назвали те, що відбувається «кінцем міста-курорту».

* Те, що відбувається, нагадує дії зі знищення слов’янських заводів, яких вже немає, – вважає депутат від «Нашого краю». – Якщо ми промовчимо, то отримаємо руїни, і курорт – візитна картка міста – залишиться тільки в наших спогадах.

«Місячний пейзаж», залишений після вирізки теплотраси (її довжина, зауважимо, становить 17 км) порушує екологічну рівновагу в заповідній зоні ландшафтного парку. Закопати траншеї буде досить складно – знадобитися десь брати кубометри землі, щоб заповнити пустоти.

Найгірше те, що роботи по вирізки металу ведуться і в першій санітарній зоні на березі біля земснаряду, що черпає з озера цілющу грязь.

Хто веде роботи, з’ясувати в той же день не вдалося. Директор ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» на робочому місці був відсутній. Тому депутатська комісія, яку очолив голова міської організації «Нашого краю», звернулася до голови ДонОВГА, прокурору, до Верховної Ради та Кабміну з проханням вилучити Славкурорт у «Укрпрофоздоровниці» в комунальну власність Донецької області.