«Наш край» закликає владу привести прожитковий мінімум до реального показника

05.08.2104 08 akczent pryhodko - «Наш край» закликає владу привести прожитковий мінімум до реального показника

Уряд відзвітував про те, що з 1 липня 2021 року відбулась планова індексація прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії. Вони на папері збільшились. Але фактично, з урахуванням інфляції, соціальні стандарти в першому півріччі 2021 року зменшились. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько.

«Прожитковий мінімум підняли на 105 гривень, а пенсію на 85. Це — 4,8%. Але ж інфляція за цей період склала 7,3%. В результаті у людей зменшилась купівельна спроможність прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії, а також всіх інших соціальних виплат, прив’язаних до прожиткового мінімуму», — заявив Борис Приходько.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині наголосив, що уряд відкрито у бюджеті заклав зменшення соціальних стандартів.

«Уряд заклав у бюджет інфляцію понад 10%. І закладаючи таку цифру, постановив провести індексацію до кінця року на рівні 9,3%. Як пояснити подібні кроки влади?», — наголосив Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині.

Також, за словами Бориса Приходько, прожитковий мінімум, який закладається в Державний бюджет та до якого прив’язані всі соціальні виплати, нині в 2 рази нижчий, ніж фактичний прожитковий мінімум, який розраховує Міністерство соціальної політики.

«В червні 2021 року, за розрахунками Мінсоцполітики, фактичний прожитковий мінімум становив 4400 грн/міс., або 5041 грн/міс. з урахуванням обов’язкових платежів, що, відповідно, в 1,9 та в 2,2 рази вище за прожитковий мінімум, закладений в Держбюджет – 2294 грн/міс. І цей дисбаланс Рада затвердила до 2024 року», — нагадав Борис Приходько.

«Наш край» наполягає — необхідно терміново внести зміни в законодавство та передбачити, що прожитковий мінімум, який закладається в Держбюджет, має відповідати рівню фактичного прожиткового мінімуму, який розраховує Міністерство соціально політики.