«Наш край» закликає владу Миколаєва відновити програми встановлення лічильників на тепло

24.12.21taryf - «Наш край» закликає владу Миколаєва відновити програми встановлення лічильників на тепло

Миколаївська міська рада не виконала власне рішення щодо придбання і встановлення приладів обліку теплової енергії у багатоквартирних будинках, в яких мала поверховість або мала кількість квартир, тож багато мешканців міста стали заручниками непродуманих дій влади. Про це заявила депутат Миколаївської обласної ради від партії “Наш край”, юрист Олена Донченко.

«З початком опалювального сезону мешканці таких будинків, а це, в переважній більшості, люди похилого віку, відчули на собі наслідки «оптимізації» витрат місцевою владою. Вартість опалення одного квадратного метру площі помешкання у відносно теплому листопаді склала більше 60 грн. Тобто за квартиру площею 50 квадратів рахунок за неповний місяць з опаленням у листопаді склав більш ніж 3 тисячі грн. У грудні-лютому на мешканців будинків без приладів обліку теплової енергії або без автономного опалення впаде тягар боргу на суму, яка значно перевищує розмір мінімальної заробітної плати, вже не кажучи про розмір мінімальної пенсії. Вартість опалення, яку прогнозують експерти, може досягнути до 170 грн за метр. А ще треба додати вартість всіх інших компослуг», – відзначає Олена Донченко.

В «Нашому краї» закликають органи місцевого самоврядування повернутися до розгляду муніципальних програм щодо встановлення лічильників обліку тепла в малоквартирних будинках та забезпечити на місцевому рівні стабільність в тарифікації.

«Від Міністерства енергетики, нажаль, допомоги можна не чекати. Обіцянки про стабільність в формуванні тарифів на комунальні послуги залишились обіцянками. Вартість світла збільшилась, тепло почали рахувати не за лічильником, а за  тепловим навантаженням, а газ перевели з кубометрів в кіловат-години. Але від таких маніпуляцій у людей грошей більше не стало. Місцевим радам потрібно спробувати взяти на себе навантаження та повернутися до розгляду програми по встановленню лічильників тепла в малоквартирних будинках або ж прийняти рішення про перехід житлового фонду в цілому на автономне опалення для мінімізації витрат та завищених розрахунків в платіжках населення», – зазначає депутат.

В партії акцентують увагу на необхідності здійснення перерахунку платіжок за тепло з врахуванням фактичного споживання тепла, а не теплового навантаження, як зазначали в «Миколаївській ТЕЦ».

«Люди повинні платити тільки за те, що спожили, а, якщо глянути на платіжки за 22 дні листопада, то в середньому один споживач повинен сплатити, як за трьох, а в деяких випадках і за чотирьох споживачів. Потрібен перерахунок платежів за тепло та встановлення соціальної справедливості»,  – відзначили в «Нашому краї».