“Наш край” закликає уряд не скорочувати кількість отримувачів субсидій

10.09.18

Влада має створювати нові робочі місця й навчати людей актуальним професіям, а не знущатися з них та скасовувати субсидії. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

За його словами, цієї осені Мінсоцполітики збирається позапланово переглянути списки отримувачів субсидій.

“Українців, які стоять на обліку у центрах зайнятості, але двічі відмовляються від запропонованої роботи, позбавлять субсидії. Тобто уряд лишає людей без засобів до існування та заганяє у комунальні борги”, – сказав Сергій Шахов.

Депутат від “Нашого краю” закликав владу припинити переслідувати безробітних та зосередитися на створенні робочих місць із гідною оплатою праці та легальним працевлаштуванням.

“Кабмін має займатися не урізанням допомоги, а звітувати про відкриття нових заводів та фабрик, пропонувати ефективні програми перекваліфікації робітників. Особливо це актуально для людей віком понад 50 років, яким найважче адаптуватися до умов сучасного ринку”, – наголосив Сергій Шахов.

Він додав, що недолуга політика влади щодо субсидій та працевлаштування змушує українців шукати кращої долі за кордоном.

“Люди вимушено стають гастарбайтерами, поневіряються на чужині. Й усе тому, що українська влада не подбала про створення нових робочих місць на Батьківщині”, – пояснив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики заявили про плани позбавити субсидій осіб, які стоять на обліку в центрах зайнятості та відмовляються від працевлаштування чи перекваліфікації. Достатньо буде двічі відмовився від запропонованих вакансій.

У першому півріччі 2018-го громадянам України призначили субсидії на загальну суму 734 млн грн, що у чотири рази менше за аналогічний період минулого року.