“Наш край” закликав передати Трощанський парк у власність Вільшанської громади

19.04.21

Ігор Ходак, депутат Житомирської обласної ради від “Нашого краю” звернувсь до голови Житомирської обласної ради та депутатського корпусу щодо передачі Трощанського парку у власність Вільшанської громади.

“З відповідним проханням звернулися до мене представники громади: посприяти процесу передачі і прискорити його. Згідно офіційних документів земельна ділянка перебуває у постійному користуванні ДП «Романівський лісгосп АПК», який, у свою чергу, теж погоджується аби парк належав громаді і надав згоду на передачу.  Документи підготовлені і на стадії завершення, але  крапку у цьому питанні має поставити профільна комісія та рішення депутатів на сесії обласної ради”,- зазначив Ігор Ходак.

За словами депутата нині територія парку у занедбаному стані і вимагає негайного господарського втручання, аби зберегти унікальну червонокнижну рослинність та об’єкти культурної спадщини.

“Я підтримую ініціативи громади стати власниками історично-цінної території і облагородити це місце. Зробити з нього туристичну і культурну перлину. Проекти облаштування парку уже розроблені. Тому щиро сподіваюсь  на підтримку колег-депутатів”,- наголосив Ігор Євгенович.

Територія площею більше 30 гектарів просякнута легендами, має свою унікальність, історичну та ботанічну цінність.У парку налічується 29 видів дерев, зокрема, ялини, вік яких більше 200 років.

“Легенди й оповідки про пам‘ятник панському коню на острові посеред ставка приваблюють туристів з усієї Украни, на жаль, не збережено маєток Боримських, проте в наших силах не знищити те, що залишилось. Вірю, що найближчим часом Трощанський парк, як унікальне надбання і наша безцінна спадщина, увійде до  туристичного маршруту не лише Вільшанської громади, а Житомирської області та навіть усієї України”, – зазначив депутат.

photo 2021 04 19 15.07.46 - "Наш край" закликав передати Трощанський парк у власність Вільшанської громади

photo 2021 04 19 15.07.55 - "Наш край" закликав передати Трощанський парк у власність Вільшанської громади photo 2021 04 19 15.07.52 - "Наш край" закликав передати Трощанський парк у власність Вільшанської громади