«Наш край» виступив з ініціативою перерозподілити дотації від аграрних олігархів на користь середніх та дрібних виробників

12.12.17

“Наш край” закликає уряд перерозподілити дотації, які він заклав у державному бюджеті на 2018 рік в інтересах аграрних олігархів, на користь середніх та дрібних сільськогосподарських виробників. Відповідне звернення до КМУ спрямував співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, уряд у держбюджеті-2018 знову продемонстрував, що він працює в інтересах олігархів.

“З одного боку, влада ніби посилила державну підтримку АПК у 2018 році. Але те, як розподіляються ці кошти, викликає обурення! Уже не перший рік в рамках бюджетного процесу найбільше грошей отримують аграрні корпорації олігархів. Адже 2 млрд грн із 7,3 млрд допомоги отримають компанії, які займаються птахівництвом. І левову частку цієї допомоги отримають аграрні олігархи, які взагалі не платять податок на прибуток, та ще й отримують відшкодування ПДВ більше, ніж його сплачують”, — зазначив Олександр Мазурчак.

Окрім того, наголосив він, на догоду олігархам скасовано нульову ставку ПДВ при експорті технічних культур: ріпаку, сої та соняшника.

“Це, за оцінками експертів, коштуватиме їхнім виробникам понад 6 млрд грн збитків щороку. Головна мета цих “позитивних реформ” — зробити експорт невигідним для середніх і дрібних аграріїв та примусити їх задешево продавати врожай олігархам”, — заявив співголова партії.

За його словами, “Наш край” вважає неприпустимою ситуацію, за якої основним набувачем дотацій стають олігархи.

“Сьогодні в Україні працюють мільйони дрібних та середніх виробників, які насправді потребують підтримки. Проте прості підприємці не можуть отримати її через бюрократичну тяганину, корумпованість держапарату та нібито брак грошей. Ми закликаємо владу негайно внести зміни до законодавства й обмежити отримування дотацій на один суб’єкт на рівні 100-150 млн грн. Ми також вимагаємо повернути нульову ставку ПДВ експортерам технічних культур. Ті, хто поповнює бюджет валютою та стабілізує зовнішньоторговий баланс, мають отримати належну державну підтримку”, — наголосив Олександр Мазурчак.

Як повідомлялося, минулого тижня Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2018 рік, зміни до бюджетного і податкового кодексів та низки пов’язаних законодавчих актів.