«Наш край» виступає за посилення політичної конкуренції», – Павло Матвієнко

28.11.17

Політична партія «Наш край» виступає за посилення політичної конкуренції. Про це заявив заступник голови Запорізької обласної організації «Нашого краю» Павло Матвієнко під час дискусії на тему “Виборча реформа: нові правила”.

За його словами, нова система виборів дасть можливість потрапити в парламент новим політичним силам і дозволить позбавити Україну кланового устрою в парламенті.

«Переконаний, що нова система виборів дасть можливість потрапити в парламент новим політичним силам і дозволить позбавити Україну кланового устрою в парламенті. Зменшення з 5 до 4% прохідного бар’єру, введення персоніфікованого голосування за конкретного кандидата від партії в регіонах, все це, безумовно, позитивні нововведення», – заявив Павло Матвенко.

При цьому він підкреслив, що нова система все-таки містить недоліки.

«Збільшується представництво менш заселених західних областей і зменшується уявлення південних і східних густонаселених регіонів, за рахунок можливої маніпуляції з явкою на вибори. Також вводиться повністю нова система голосування, яка не знайома ще пересічному виборцю. Експерти кажуть, що зіпсованими можуть бути до 5% бюлетенів», – підкреслив Павло Матвієнко.

Ще однією проблемою є, вважає він, є той факт, що частина списку партій за запропонованою моделлю все одно будуть закриті.

«У всіх політичних силах, які пройдуть в парламент, щонайменше, 10 місць будуть гарантовано прохідними. Це означає, що «акціонери» партій і надалі зможуть впливати на формування списку. Разом з тим ми сподіваємося, що народні депутати ще виправлять в наступних читаннях наявні в законопроекті недоліки. «Наш край» виступає за подальший процес відкриття списків», –  підсумував Павло Матвієнко.