«Наш край» виступає за посилення політичної конкуренції», – Павло Матвієнко

28.11.17P1430147 - «Наш край» виступає за посилення політичної конкуренції», - Павло Матвієнко

Політична партія «Наш край» виступає за посилення політичної конкуренції. Про це заявив заступник голови Запорізької обласної організації «Нашого краю» Павло Матвієнко під час дискусії на тему “Виборча реформа: нові правила”.

За його словами, нова система виборів дасть можливість потрапити в парламент новим політичним силам і дозволить позбавити Україну кланового устрою в парламенті.

«Переконаний, що нова система виборів дасть можливість потрапити в парламент новим політичним силам і дозволить позбавити Україну кланового устрою в парламенті. Зменшення з 5 до 4% прохідного бар’єру, введення персоніфікованого голосування за конкретного кандидата від партії в регіонах, все це, безумовно, позитивні нововведення», – заявив Павло Матвенко.

При цьому він підкреслив, що нова система все-таки містить недоліки.

«Збільшується представництво менш заселених західних областей і зменшується уявлення південних і східних густонаселених регіонів, за рахунок можливої маніпуляції з явкою на вибори. Також вводиться повністю нова система голосування, яка не знайома ще пересічному виборцю. Експерти кажуть, що зіпсованими можуть бути до 5% бюлетенів», – підкреслив Павло Матвієнко.

Ще однією проблемою є, вважає він, є той факт, що частина списку партій за запропонованою моделлю все одно будуть закриті.

«У всіх політичних силах, які пройдуть в парламент, щонайменше, 10 місць будуть гарантовано прохідними. Це означає, що «акціонери» партій і надалі зможуть впливати на формування списку. Разом з тим ми сподіваємося, що народні депутати ще виправлять в наступних читаннях наявні в законопроекті недоліки. «Наш край» виступає за подальший процес відкриття списків», –  підсумував Павло Матвієнко.