«Наш край» вимагає звільнення керівництва Міненерго і НКРЕКП і повернення ТЕС у власність держави

11.02.2133 tn - «Наш край» вимагає звільнення керівництва Міненерго і НКРЕКП і повернення ТЕС у власність держави

Партія «Наш край» вимагає притягнути до відповідальності керівництво НКРЕКП і Міненерго за створення енергетичної кризи в країні. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак та закликав владу повернути українські теплоелектростанції у власність держави.

За його словами, влада разом з олігархами, які мають у своїй власності більшість ТЕС довели країну до енергетичної кризи.

«Криза в українській енергетиці – у пік опалювального сезону не вистачає вугілля, на додаток до цього – минулого тижня на найбільшій в Україні Запорізькій ТЕС сталося дві аварії. Головні причини енергетичної кризи – неправильне планування та бажання надмірних прибутків власниками ТЕС за повного потурання державних контролюючих органів. «Наш край» виступає за звільнення керівництва НКРЕКП і Міненерго та повернення ТЕС у власність держави», – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, бажання власників ТЕС отримувати надприбутки призвело до  колапсу енергетичної системи.

«У гонитві за надприбутками, приватні власники ТЕС почали активно спалювати вугілля, не думаючи, як працюватимуть у разі холодної зими. Хоча згідно із законом, мають за 10 днів повідомити про зниження запасів вугілля. Водночас чиновники заплющили очі на критичне зменшення резервів вугілля, на невмотивоване виведення з експлуатації частини потужностей вітчизняних АЕС та переведення частини ТЕС на виробництво електроенергії з газу, що є суттєво дорожчим за вугілля», – повідомив Олександр Мазурчак.

«Наш край», наголосив співголова партії, вимагає переглянути приватизацію ТЕС.

«Лише повернення ТЕС у власність держави допоможе знизити тарифи та уникнути зловживань», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, нещодавно НКРЕКП повідомила, що в Україні склалася критична ситація із запасами вугілля на складах ТЕС.