“Наш край” вимагає від влади збільшити фінансування субсидій

27.01.21

Забезпечити фінансування субсидій у повному обсязі та відмовитись від планів посилення відповідальності за несплату комунальних платежів вимагає від влади «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, «Наш край» вимагає за збільшення фінансування субсидій та проти посилення відповідальності за неплатежі.

«Попри заяви влади що субсидію отримають всі, хто її потребує, – кількість субсидіантів різко скорочується. У 2020 на субсидії було закладено 48 млрд грн, цього року вже 36,6 млрд грн. Людей позбавляють субсидій, а критерії, за якими можна її отримати, стають все жорсткішими. Наш край» вимагає від влади збільшити фінансування субсидій», – зазначив Олександр Мазурчак.

На тлі кризи неплатежів за комунальні послуги, наголосив співголова партії «Наш край», представники партії влади просувають закони, які посилюють відповідальність за несплату комунальних послуг.

«Через надвисокі тарифи на комунальні послуги, зростають борги у населення. На цьому тлі представники партії влади намагаються проштовхувати законопроекти, які посилюють відповідальність за несплату комунальних послуг – від збільшення пені аж до конфіскації житла», – повідомив Олександр Мазурчак.

Водночас, зазначив він, в.о. міністра енергетики Вітренко дозволяє собі коментарі про те, що субсидії принижують гідність українців, оскільки вони відчувають себе бідними.

«Насправді, людей пригнічують не субсидії, а надвисокі тарифи. Дивлячись на них, вони справді почуваються пригніченими. Людям з 4 млн доларів премії, звичайно, це важко зрозуміти», – сказав Олександр Мазурчак.

«Наш край», зазначив Олександр Мазурчак, вимагає перегляду бюджету на 2021 рік та збільшення фінансування субсидій.

«Партія також виступає категорично проти ініціатив, які можуть призвести до втрати українцями майна через борги з комуналки», – зазначив Олександр Мазурчак.

Як відомо, в Україні за неточну інформацію в декларації забирають субсидії. Як показала судова практика, за один раз можуть одразу стягнути гроші за багато років, а борг перед державою може досягти більше 60 тис. грн.