«Наш край» вимагає від влади нову програму збільшення видобутку газу, а не зниження ціни лише на 30 копійок за куб

02.05.19

Суттєво знизити ціну на газ для населення за рахунок нової програми збільшення видобутку вітчизняного газу вимагає в уряду партія “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, влада  повинна примусити “Нафтогаз” розробити реальну програму видобуту газу, а не знижувати  ціну лише на 30 копійок за кубометр.

“Попри те, що під тиском прем’єр-міністра «Нафтогаз»  знизив ціну на газ для населення на 30 копійок за кубометр, Нацбанк прогнозує зростання ціни восени цього року на 15%, і на 7% у наступному. Отже йдеться про короткочасне та несуттєве зниження ціни. Влада повинна розробити нову держпрограму видобутку газу та значно знизити ціну на газ”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Співголова партії нагадав, що влада неодноразово обіцяла збільшити видобуток українського газу, щоб забезпечити їм не тільки країну, а й почати експортувати.

“Була ухвалена навіть програма збільшення видобутку газу «20/20». Але її провалили. Досі за провал програми видобутку ніхто не покараний”, – нагадав Олександр Мазурчак.

Більш того, наголосив він, уряд досі так і не назвав справедливу ціну на газ для українців.

“Уряд не хоче називати реальну собівартість газу, інакше стане зрозуміло, як збагачуються на українцях”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він закликав уряд примусити “Нафтогаз” розробити нову програму збільшення видобутку вітчизняного газу.

“Тільки так можна забезпечити суттєве зниження ціни на газ”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, Кабінет Міністрів і Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” погодили зниження регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень до 8 247 гривень за тис. куб. м.