«Наш край» вимагає від уряду зупинити холодомор українців

06.10.21shahov holodomor - «Наш край» вимагає від уряду зупинити холодомор українців

Депутатські фракції «Нашого краю» по всій країні виступили із ініціативою звернутися від місцевої влади до уряду із вимогою зниження тарифів на газ та опалення для населення. Адже навіть запропонований та підписаний урядом і Нафтогазом Меморандум із місцевою владою не вберігає Україну від реальної загрози холодомору.

Фіксована ціна на газ для бюджетних установ: шкіл, дитячих садочків, лікарень та держустанов складе 13,6 грн/куб. м без ПДВ та доставки, або 16,8 грн/куб. м з ПДВ та до 19 грн/куб. м з доставкою. А це майже вдвічі більше, ніж готові витягнути громади. Громади багато разів наголошували, що для них гранична вартість блакитного палива — 11,2 грн/куб. м. Тож умови меморандуму змушують закриватися частину бюджетних установ. Як це відбувається із закладами освіти, що переходять на дистанційне навчання під приводом посилення пандемії.

А ОСББ влада взагалі вирішила зробити банкротами. Як виявилося, такі об’єднання, які знайшли сили та кошти облаштувати власні котельні віднині будуть отримувати відносно дешевий газ у лімітованих об’ємах. Все, що вийде за межі невеликого ліміту буде коштувати громадянам від 25,4 грн/куб. м, тобто в три рази вищі за 7,42 грн/куб. м.

Таким чином, незважаючи на підписання меморандуму:

– ціни на газ для населення в цьому опалювальному сезоні будуть на 14-93% вищі (від 7,96 до 13,5 грн/куб. м), ніж ціна газу в минулому опалювальному сезоні (6,99 грн/куб. м);

– немає жодних гарантій, що уряд виконає взяті на себе зобов’язання по компенсації різниці в тарифах в сумі 30 млрд грн (уряд Шмигаля в минулий опалювальний сезон не виконав цієї обіцянки);

– обсягів газу по 7,42 грн/куб. м для ТКЕ та ОСББ може не вистачити і вони будуть змушені докуповувати газ на «ринку» за ціною в три рази вище (25,4 грн/куб. м у жовтні);

– все це призведе до того, що передбаченої суми в 11 млрд грн (4% податку на доходи фізичних осіб та частини акцизного податку на паливо) місцевим бюджетам може не вистачити для нормального проходження опалювального сезону, що призведе до подальшого накопичення боргів і консервації проблем на наступні періоди.

«Наш край» вважає таку ситуацію із підготовкою до опалювального сезону цілеспрямованим холодомором українців та вимагає від уряду негайних дій по реальному, а не уявному зниженню тарифів для населення та бюджетних установ.

Крім того, влада та правоохоронні органи мають пильніше перевірити роботу НАК «Нафтогазу», яка, очевидно, зловживає своїм статусом та штучно збільшує об’єми закупки дорогого імпортного газу з тим, щоб збільшити обіговий капітал, від якого залежать розміри зарплат та премій.