«Наш край» вимагає від уряду скасувати надмірну оплату за газ сім’ям, які користуються бойлером

28.04.161444246167 gas flame e1461835469919 - «Наш край» вимагає від уряду скасувати надмірну оплату за газ сім’ям, які користуються бойлером

Партія «Наш край» вимагає від Уряду скасувати зайву оплату за газ для сімей, що не мають гарячої води та користуються електричним бойлером для її підігріву. Про це сьогодні заявив Олександр Мазурчак, співголова партії «Наш край».

За його словами, переплачувати за газ 60-100 гривень на місяць змушена кожна українська сім’я, яка користується для нагрівання води електричним бойлером та не має газових лічильників. «Відповідна норма закладена у постанові Уряду: якщо у квартирі немає гарячого водопостачання та не встановлено лічильника на газ, вартість палива розраховується за нормою 7,1 куб. на людину, а не м. 4,4 куб. м. Наявність електричного бойлера таким чином не враховується», – зазначив Олександр Мазурчак.

Протягом останнього часу, наголосив він, зокрема у Києві майже 60% будинків більше ніж на місяць залишались без гарячого водопостачання. Аналогічна ситуація склалась в інших містах країни. У деяких гарячої води немає вже роками. Тому люди почали масово встановлювати електричні бойлери.

За словами співголови партії, відповідно до чинних норм, під час відключення гарячої води, за відсутності газового лічильника, люди платять і за її підігрів газовою плитою, і за електроенергію, яку використовує бойлер. «Для того щоб змінити ситуацію, ми вимагаємо від Уряду прийняти відповідну постанову та скасувати цю норму на найближчому засіданні», – коментує Олександр Мазурчак.

Якщо постачальники газу побоюються втратити прибутки, переконані у партії, вони мають за власний кошт встановити лічильники усім без винятку споживачам. «Наразі за статистикою понад 70% квартир, в яких встановлена тільки газова плита, не обладнані лічильниками. Люди не мають нести витрати за небажання постачальників послуг їх встановлювати», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, раніше партія «Наш край» запропонувала на законодавчому рівні закріпити обов’язок компаній – надавачів комунальних послуг встановити лічильники за власний кошт.