«Наш край» вимагає від уряду припинити платити за знищення держпідприємств

15.07.21photo 2020 08 03 12.08.19 - «Наш край» вимагає від уряду припинити платити за знищення держпідприємств

Україна має припинити виплачувати багатомільйонні премії керівництву держпідприємств, коли компанії показують збиткові результати роботи. Премії повинні бути за прибуткові роки. А за збиткові – повноцінні штрафи. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Антон Кіссе.

«Потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% відсотка від чистого доходу підприємства. А у випадку збитковості підприємства — передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. І штрафи мають бути не меншими, ніж премії. Тільки так ми змусимо наглядові ради працювати, а не нищити державні підприємства», — заявив Антон Кіссе.

Народний депутат нагадав, що поки прості українці ледь зводять кінці з кінцями, правління НАК «Нафтогаз» отримує сотні мільйонів гривень премій за жахливі фінансові показники.

«Згідно річного звіту Комітету з призначень та винагород «Нафтогазу» члени правління у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди. До складу правління компанії у 2020 році входило 7 осіб. Ці премії група «Нафтогаз» нарахувала своїм очільникам за 2020 рік, у якому отримала збиток у 19 млрд гривень!», — наголосив нардеп.

Співголова «Нашого краю» заявив, що гідні зарплати мають стати нормою в Україні. Проте має бути справедливий розподіл коштів и винагород.

«Рівень винагород має відображати ефективність роботи будь-якої компанії. Неприйнятним є, коли ТОП-керівники та члени наглядових рад отримують непомірні заробітні плати, які жодним чином не корелюються з ефективністю їхньої діяльності чи фінансовими показниками компанії», — підсумував Антон Кіссе.

Народні депутати від «Нашого краю» виступають із ініціативою законодавчого врегулювання рівня заробітних плат та винагород для топ-керівників держпідприємств. По-перше, потрібно зафіксувати фонд зарплат і премій для правління та наглядових рад на рівні не більше 1% відсотка від чистого доходу підприємства. По-друге, у випадку збитковості підприємства передбачити систему штрафів для правління та членів наглядових рад. По-третє, зафіксувати кількісний коефіцієнт, що визначає граничний рівень винагород для керівництва держкомпанії, який корелюється від мінімальної заробітної плати простого робітника підприємства.