«Наш край» вимагає від уряду повного скасування постанови про переведення виплати пенсій на картки

03.06.2103 06 novost shahov sumy - «Наш край» вимагає від уряду повного скасування постанови про переведення виплати пенсій на картки

Уряд відтермінував постанову про переведення виплати пенсій на картки до 2023 року, але «Наш край» вимагає повного її скасування.

Як написав співголова політичної сили, народний депутат Сергій Шахов у своєму Telegram, влада дослухалась до «Нашого краю» і залишила виплату пенсій за Укрпоштою ще принаймні на два роки.

Однак пенсіонерам від цього спокійніше не стає, оскільки на селі люди розуміють, що відповідна інфраструктура там не з’явиться і через два роки. Яскравий приклад – село Уздиця Глухівської громади, де проживає 74 пенсіонери. Лише п’ятеро з них мають банківську карточку, на яку отримують пенсії. Щоб зняти гроші, людям потрібно їхати до Глухова, а це 35 кілометрів.

«Я вже три роки не була в Глухові. Мені туди і не треба було, бо все необхідне є тут в селі. А кому потрібно, той домовляється за машину, платить за бензин. Таксі, то взагалі 300 гривень коштує», – ділиться 71-річна Галина Тищенко.

Розраховуватися карткою у селі також ніде: терміналу немає ні на пошті, ні в місцевому магазині.

Така ситуація не тільки в Глухівський громаді, а й в усій області та навіть країні. Нині банкомати є лише в 4% населених пунктах. Натомість Укрпошта зберегла мережу з понад 11 тис. відділень по всій країні.

«Влада продовжує ускладнювати пенсіонерам життя. Українські пенсії стають не лише мізерними, а й подекуди – важкодоступними. Пенсіонери не мають бути заручниками чергових експериментів влади», – наголошує депутат Сумської обласної ради від партії «Наш край» Валентин Добров.

Представники політичної партії «Наш край» вимагають від уряду повністю  скасувати цю постанову.