“Наш край” вимагає від уряду погасити піврічний борг по зарплаті перед гірниками

29.04.21photo 2021 04 29 11.09.20 - "Наш край" вимагає від уряду погасити піврічний борг по зарплаті перед гірниками

Депутати від “Нашого краю” у Верховній раді вимагають погасити борги по зарплаті гірникам до Великодніх свят. За словами обранців, шахтарі вже півроку не отримували грошей за свою роботу. Про це, зокрема, заявив народний депутат України від партії “Наш край” Сергій Вельможний.

“Гірникам по всій Україні затримують виплати заробітних плат. Шахтарі можуть померти не лише від ковіду, а й від голоду, адже як прогодувати власні сім’ї, якщо кошти не надходили протягом півроку? Напередодні Великодня, ви всі знаєте, на скільки подорожчали продукти харчування. Як шахтарям зібрати святковий кошик? Як зготувати паску? Це риторичне питання, адже ми розуміємо, що гірники заслуговують на своєчасну оплату праці, борги мають бути погашені до настання свят – це має бути основним завданням Кабміну”, – наголосив Сергій Вельможний.

За його словами, гроші на покриття боргу перед шахтарями є, але вони використовуються не за призначенням. Так, Луганська обласна адміністрація витрачає сотні мільйонів гривень на ремонт доріг.

“Ми розуміємо, що це також надзвичайно потрібно, але ж варто правильно розставляти пріоритети. Хто буде їздити по цих дорогах, якщо мешканці Луганщини постійно потерпають від дій уряду і голови ОДА Гайдая? Звісно, керівництву обласної адміністрації зручно вкладати кошти в дороги, адже там легше вкрасти кошти, але кошти повинні йти на вирішення реальних проблем звичайних людей”, – додав Сергій Вельможний.

Нагадаємо, станом на кінець квітня борг по зарплатах перед гірниками державних шахт Луганської, Донецької і Львівської області досяг 1,4 млрд грн. У травні до цієї суми додадуться ще квітневі зарплати шахтарів. У випадку, якщо борги не будуть погашені, гірники планують виступити з масштабними акціями протесту 5 травня.