«Наш край» вимагає від Москаленко і Стадника взяти під контроль питання можливого об’єднання САД Миколаївської та Херсонської областей

01.11.19

«Наш край» вимагає від глави Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко і голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Стадника взяти під особистий контроль питання можливого об’єднання Служб автомобільних дорого Миколаївської та Херсонської областей в один підрозділ.

Про це йдеться в заяві фракції, яке розміщене на офіційних інформаційних ресурсах партії, а також в листі, яке фракція направила в обласну раду та облдержадміністрацію.

«Звертаємо увагу на те, що дороги в Миколаївській області одні з найгірших в Україні. Є обгрунтовані побоювання, що в результаті об’єднання Служби автомобільних доріг Миколаївської та Херсонської областей, наша область може залишитися не тільки без фінансування, а й без тих доріг, які ще сьогодні є. Тому, наполягаємо на тому, щоб максимально докладно підійти до вирішення «дорожніх питань», особливо перед прийняттям цільових програм і обласного бюджету», – сказано в заяві.

У свою чергу, глава фракції «Наш край» в Миколаївській обласній раді Юрій Кормишкін назвав ситуацію, що склалася першим «тривожним дзвінком». Він упевнений, що якщо в недалекому майбутньому Служба автомобільних доріг буде базуватися в Херсонській області, Миколаївська обласна рада не зможе самостійно приймати рішення по ремонту доріг.

«Напевно, добре про щось домовлятися, коли за тебе вже про все домовився президент. Дай Бог, щоб мільйонні інвестиції в будівництво моста виявилися не тільки озвучені, а й реалізовані на ділі. А що з дорогами робити будемо? Поки заступник голови Херсонської ОДА заявляє про об’єднання Служби автодоріг Миколаївської та Херсонської областей, наша обласна влада вперто мовчить. А між іншим вже є перший тривожний дзвіночок: САД в Миколаївській області скасувала три тендера загальною вартістю 4 млрд 290 млн грн. Можу припустити, що глава нашої ОДА просто не в курсі, чим може обернутися для області ситуація, в якій, скажімо, САД базуватиметься в Херсоні. А перспектива така, що кому-то доведеться з простягнутою рукою просити гроші на миколаївські дороги. І то, з огляду на стан траси в напрямку Херсона, діалог доведеться вести на відстані. Так може бути, у Олександра Стадника і Вікторії Москаленко якось прокоментують ситуацію? »- написав Кормишкін.

Також депутати, посилаючись на статтю 2 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», у якій задекларовано, що депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний висловлювати та захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування, зажадали від Вікторії Москаленко і Олександра Стадника на найближчій сесії Миколаївської обласної ради доповісти депутатському корпусу, яка реальна ситуація по утриманню автомобільних доріг державного та обласного значення, а також представити чіткий план дій і кроків, які планується зробити обласною радою та обласною державною адміністрацією для запобігання та/або попередження можливих наслідків об’єднання САД двох областей.

Нагадаємо, 28 жовтня на прес-конференції заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир заявив, що Служби автодоріг Миколаївської та Херсонської областей планують об’єднати. А товариства вже 30 жовтня САД в Миколаївській області скасувала три тендера на експлуатаційне утримання доріг загального користування державного значення загальною вартістю 4 млрд 290 млн грн.