«Наш край» вимагає від голів облдержадміністрацій, що йдуть на вибори, скласти свої повноваження

06.10.15край 02 e1443715214394 - «Наш край» вимагає від голів облдержадміністрацій, що йдуть на вибори, скласти свої повноваження

Голови обласних адміністрацій та їхні заступники, що йдуть на вибори, мають відмовитись від участі у передвиборчих перегонах або скласти свої повноваження, щоб унеможливити використання адмінресурсу.

Ми переконані, що усі учасники виборчої кампанії мають перебувати у рівних правах, а тому вимагаємо від усіх голів обласних адміністрацій та їхніх заступників, що беруть участь у місцевих виборах, скласти свої повноваження і тим самим унеможливити використання адмінресурсу під час передвиборчих перегонів.

Ганебною практикою нинішніх виборів стало те, що виборчі списки до обласних рад низки парламентських партій очолюють діючі голови облдержадміністрацій та їхні заступники. Сьогодні до обласних рад різних регіонів країни балотується 16 голів ОДА та 37 їхніх заступників. Таке представництво у списках – прямий шлях до фальсифікації виборів з боку влади. Очільники регіонів не дозволять собі програти, а значить використовуватимуть адмінресурс та інші технології отримання голосів на виборах. Керівники областей мають чітко визначитись, чи готові вони чесно вести кампанію. І або відмовитись від посади, або зняти свої кандидатури з передвиборчих перегонів.

За даними громадської мережі «ОПОРА», на виборах депутатів обласних рад кандидатами стали 16 голів обласних державних адміністрацій (Вінницька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська, Волинська, Львівська, Київська). В усіх регіонах, де відбуваються вибори обласних рад (за виключенням Донецької та Луганської області), у депутати обласних рад балотується 37 перших заступників та заступників голів облдержадміністрацій.