«Наш край» вимагає від ЦВК терміново призначити вибори у 18 прифронтових громадах Донбасу

12.05.21photo 2021 05 12 12 12 16 e1620811242941 - «Наш край» вимагає від ЦВК терміново призначити вибори у 18 прифронтових громадах Донбасу

Юридичних підстав обмежувати права вибору жителів прифронтових громад Донбасу більше немає. ЦВК зобов’язана повернути 500 тисячам українців Донбасу їхнє Конституційне право, – заявив співголова партії «Наш Край», народний депутат Сергій Шахов.

Так він прокоментував рішення шостого апеляційного адміністративного суду про скасування постанови Центральної виборчої комісії про неможливість проведення перших виборів до місцевих рад 18 громад Донецької і Луганської областей 25 жовтня 2020 року.

«Суд офіційно визнав протиправною та скасував постанову про неможливість проведення виборів на територіях підконтрольних Україні громад Луганської та Донецької областей. Нарешті люди можуть реалізувати своє законне право та обрати собі владу.

Тепер притягнення до відповідальності голів ВЦА, які зробили все для того, щоб скасувати законні вибори та продовжити грабувати прифронтові регіони – це лише питання часу», – заявив Сергій Шахов.

Утім, за словами Шахова, сам факт призначення виборів тепер стане тестом на демократичність для ВЦА регіону. Адже за законом для того, щоб ЦВК змогла призначити дату виборів для цих 18 ОТГ, повинно надійти відповідне звернення від керівництва області.

«Дату виборів можна було б призначити уже на осінь 2021-го року. І це буде правильно, адже дозволить відновити конституційну справедливість для всіх українців. Втім, я сумніваюсь, що ВЦА підуть на те, щоб ініціювати волевиявлення. Очевидно, що керувати регіоном одноосібно і в ручному режимі їм куди зручніше, аніж відновити місцеве самоуправління. Але це не про демократію. Це – відверта узурпація влади», – заявив Шахов.

Він закликав ЦВК не чекати на звернення Військово-цивільних адміністрацій Луганської та Донецької областей, яким, вочевидь, не вигідно проводити вибори, а призначити дату волевиявлення з власної ініціативи, спираючись на Конституцію України та рішення суду.