«Наш край» вимагає розслідувати корупційні оборудки навколо вакцини від коронавірусу

17.02.21korona - «Наш край» вимагає розслідувати корупційні оборудки навколо вакцини від коронавірусу

Винні у корупції із закупівлями вакцини від коронавірусу мають бути покарані. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За його словами, причетні до оборудок із вакцинацією від коронавірусу мають понести кримінальну відповідальність.

«У час, коли у світі триває активна вакцинація від коронавірусу, Україна ще не отримала жодної партії вакцини. Натомість не вщухають корупційні скандали, пов’язані з закупівлею китайської вакцини виробника Sinovac. Ціни на китайську вакцину в Україні були штучно завищені через використання «компанії-прокладки» «Лекхім». «Наш край» вимагає розслідувати корупційні оборудки навколо вакцини від коронавірусу», – наголосив Олександр Мазурчак.

За інформацією деяких ЗМІ, повідомив Олександр Мазурчак, вартість вакцини завищено майже у шість разів.

«Нещодавно НАБУ розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по $17,85 за дозу. Цей випадок набув широкого розголосу у ЗМІ, оскільки спочатку ДП «Медичні закупівлі» розпочало перемовини щодо закупівлі вакцини з орієнтовною вартістю близько $3», – наголосив співголова партії.

Він зазначив, що у закупівлі китайської вакцини є всі ознаки злочинної схеми.

«Міністр охорони здоров’я Степанов не посоромився привселюдно заявити, що використання «компанії-прокладки» було вимогою китайської сторони, натомість, як заявили самі китайці – посередництво «Лекхім» було вимогою української влади і зазвичай вони співпрацюють з урядами напряму», – повідомив Олександр Мазурчак.

«Наш край», зазначив співголова партії, вимагає від правоохоронних органів ретельного розслідування зриву поставок вакцини від коронавірусу.

«Україна втрачає дорогоцінний час через відтермінування вакцинації. Від коронавірусу кожного дня помирають українці – їхнім смертям можна було б запобігти, якби вакцинація була проведена раніше», – підсумував Олександр Мазурчак.

Як повідомлялось раніше, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов самостійно визначив постачальника вакцини від коронавірусу для України. Про це написав глава ДП «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов у Facebook.

АВ