«Наш край» вимагає оголосити п’ятирічний мораторій на зміну мовного законодавства

02.02.17

В Україні слід оголосити щонайменше 5-тирічний мораторій на зміну базового закону про мови – до вирішення інших, життєво важливих проблем. Про це заявив сьогодні співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

За його словами, маніпулювати мовним питанням у країні, що потерпає від війни та корупції, – недоречно.

«Кілька років країну не розривали маніпуляції на тему мови. Зараз людей хвилює не питання мови, а безпека країни, корупція, підвищення тарифів, провал реформ та девальвація гривні. В Україні слід оголосити щонайменше 5-тирічний мораторій на зміну базового закону про мови – до вирішення інших, життєво важливих проблем», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що історія останніх кількох років засвідчила небезпеку політизації мовного питання в Україні.

«Коли політики неспроможні продемонструвати зміни на краще, вони звертаються до неіснуючої мовної проблеми. Це стосується і влади, і радикально-націоналістичних партій. Прагнучи зробити «легкий піар», вони повертають мовне протистояння, провокуючи черговий розкол у суспільстві», – констатував він.

Співголова «Нашого краю» переконаний, що українське законодавство про мови є достатньо збалансованим.

«Державна мова має усі можливості для розвитку. Більше того, низка змін щодо кіно, радіо, книгодрукування тощо поступово покращували становище української мови», – повідомив він.

Він наголосив, що проект мовного закону відверто популістський, містить дискримінаційні норми та принижує інші мови, насамперед, регіонального та широкого вжитку.

«Проект закону «Про державну мову» має бути відкликаний та не вноситись на розгляд Верховної Ради», – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, 19 січня 2017 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про державну мову» №5670, яким передбачається створення інституту мовних інспекторів та запроваджується адміністративна відповідальність за невикористання державної мови в офіційній сфері.

Положення проекту закону, зокрема, передбачають створення Національної комісії зі стандартів державної мови, утворення Центру української мови, призначення Уповноваженого із захисту державної мови та запровадження інституту мовних інспекторів.