«Наш край» вимагає мораторію на підвищення тарифів на електроенергію для населення

09.06.2109 06 novost mazurchak elektroenergiya - «Наш край» вимагає мораторію на підвищення тарифів на електроенергію для населення

Влада має розробити та затвердити стратегію розвитку української електроенергетики щонайменше на три роки. А до цього моменту — запровадити мораторій на підвищення вартості кіловату і повернути пільговий тариф для населення. Про це заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«Українська влада не має ефективної стратегії розвитку електроенергетики у країні. У державі спостерігаються маніпуляції, коли інтереси олігархічних структур ставляться вище потреб українців. Державна тарифна політика відірвана від життя та не враховує реального рівня доходів та статків українців. Саме тому зростають борги за комуналку: люди не платять, бо не мають чим», – заявив Олександр Мазурчак.

Він нагадав, що з 1 січня 2021 року Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год на місяць по 90 копійок. Зараз загальний тариф зафіксовано на рівні 1,68 грн за кВт-год до 30 червня 2021 року.

«Зараз нам вже говорять, що «реальна» вартість електроенергії – від 2,6 грн до 4 грн/кВт в залежності від області. Отже українців вже готують, що тариф зросте мінімум до 3 гривень за кіловат. Якщо негайно не діяти, то українців чекає значне збільшення тарифу», – наголосив співголова «Нашого краю».

Крім того, зазначив Олександр Мазурчак, уряд не провадить збалансовану енергетичну політику, а діє в інтересах олігархів.

«Уряд штучно обмежує виробництво дешевої атомної та гідроенергетики в інтересах значно дорожчих вугільної та зеленої енергії, частка яких в енергетичному балансі країни непропорційно зростає щороку. Як відомо, саме ці два напрямки здебільшого контролюються олігархами», – додав Олександр Мазурчак.

У «Нашому краї» переконані, уряд має, по-перше, повернути для населення пільговий тариф на перші 100 кВт/год та ввести мораторій на підвищення тарифу до кінця року. Тобто зафіксувати для українців тариф на електроенергію не вищий за 1,68 грн/кВт. По-друге, влада має розробити та затвердити стратегію розвитку української електроенергетики, де чітко визначити принципи справедливого та прогнозованого тарифоутворення для українців щонайменше на 3 роки.