«Наш край» вшанував пам’ять загиблих під час визволення України від фашистських загарбників

24.10.21kyev osvobozhdenye1 - «Наш край» вшанував пам’ять загиблих під час визволення України від фашистських загарбників

Напередодні Дня звільнення України від фашистських загарбників активісти  «Нашого краю» вшанували героїчний подвиг українського народу в Другій світовій війні. Національно-патріотичний захід з цієї нагоди відбувся на території Національного-музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», що в селі Нові Петрівці Вишгородського району.

Участь у заході взяли представники ветеранських організацій,  учасники АТО/ООС, воїни-інтернаціоналісти, представники органів місцевого самоврядування, громадськість.

Звертаючись до присутніх, голова Київської обласної організації партії «Наш край» Анатолій Присяжнюк наголосив, що український народ заплатив дорогу ціну в найстрашнішій за всю історію людства війні, та закликав усіх пам’ятати величний подвиг тих, хто захистив світ від нацизму.

kyev osvobozhdenye2 - «Наш край» вшанував пам’ять загиблих під час визволення України від фашистських загарбників

«Сьогодні ми знаходимося на легендарній землі Лютізького плацдарму. Тут кожен клаптик землі рясно политий кров’ю воїнів-визволителів. Обов’язок кожного з нас — зберегти та передати нащадкам пам’ять про героїв, які самовіддано боролися з ворогом на фронтах, про тих, хто не пережив жахіття окупації, був у полоні, концтаборах, хто кував перемогу звитяжною працею в тилу. Це наша історія і наше майбутнє», — підкреслив Анатолій Присяжнюк.

Він наголосив, що з кожним роком все менше і менше стає ветеранів Другої світової війни, тож питання їхнього соціального захисту має бути серед державних пріоритетів.

«Влада повинна не обмежуватися разовими акціями турботи про ветеранів, а постійно дбати та вирішувати їхні життєві проблеми», — зауважив голова обласної організації партії  «Наш край».

kyev osvobozhdenye5 - «Наш край» вшанував пам’ять загиблих під час визволення України від фашистських загарбників

Також під час заходу присутні віддали шану загиблим воїнам АТО/ООС. За вісім років війни на сході понад 19 тисяч мешканців Київщини взяли участь у бойових діях,  362 військових загинули.

На знак вшанування подвигу захисників Вітчизни учасники зібрання поклали квіти до монумента «Символ Миру», пам’ятника воїнам-визволителям,  пам’ятного знаку Невідомому солдату та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.