«Наш край»: влада забороняє лікарям говорити про брак кисню для пацієнтів з COVID-19

04.11.21

В розпал пандемії в Україні склалась критична ситуація із лікуванням хворих на COVID19 пацієнтів через брак кисню. При цьому влада замовчує проблему і навіть забороняє лікарям говорити про неї. Таку заяву зробила директор КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань», депутат Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Світлана Федорова в ефірі телеканала «НАШ».

«На мою думку, ситуація є критичною, оскільки ані вчора, ані сьогодні не було постачань кисню, і з боку місцевої влади не було пропозицій або пояснень, коли цей кисень ми зможемо отримати. Така ситуація у всіх лікарнях, але забороняє влада це розголошувати», – розповіла Світлана Федорова.

За її словами, адміністрація деяких міських лікарень навіть каже пацієнтам із низьким показником сатурації, що їх зможуть прийняти, тільки якщо вони прийдуть зі своїм киснем.

Крім того, лікар розповіла, що лікарні і без того не отримують належної підтримки від владних структур для забезпечення хворих усім необхідним. «Жодна структура – ні НСЗУ, ні місцева влада – не фінансує кисень. Я звертаюсь через фейсбук до людей, щоб перераховували гроші на кисень. Немає фінансування ні на антисептики, ні на захист – це все нам купують спонсори нашої лікарні. Місцева влада абсолютно не втручається в процес лікування, а лише повторює як мантру – вакцинуйтесь. Це дуже добре, я за вакцинацію, але коли сьогодні немає кисню, коли в інших лікарнях, крім нашої, немає ліків, навіть найпростіших, немає захисту, елементарних диззасобів – це все замовчується, кажуть, що все добре», – додала депутат.

При цьому вона нагадала про шалений тиск на неї з боку влади через порушене кримінальне провадження. «На мене порушена карна справа за те, що я виплатила гарантовані законом надбавки своїм медичним працівникам – 300%. Звичайно, інші головні лікарі такого не роблять, а потім кажуть: а де брати персонал? Так персоналу треба платити», – додала медик.