«Наш край»: Влада провалила створення робочих місць, яке обіцяла навесні

21.10.20

Українська влада не виконала обіцянки створи під час карантину нові робочі місця. Безробіття не тільки не знизилося, а й виросло у півтора рази, наголошує співголова партії «Наш край» Сергій Шахов.

За його словами, ігнорування проблеми зайнятості громадян, безвідповідальне ставлення до проблем країни і простих людей свідчить про хибну державну економічну політику та нерозуміння базових потреба суспільства.

«Із березня по жовтень цього року статус безробітних отримали понад  півмільйона громадян України – вполовину більше до аналогічного періоду минулого року. Отже влада навесні збрехала, обіцяюючи на початку карантину  працевлаштувати безробітних», – наголошує Сергій Шахов.

Особливо цинічним, на думку співголови «Нашого краю», є розбазарювання державного фонду боротьби з пандемією.

«Ковід фонд – розтринькали! Пустили за вітром… Отже влада одурила українців двічі! Спочатку обіцяла ковід фонд протидії епідемії, але почала витрачати кошти фонду на дороги. Вдруге обдурила, коли сказала, що будівництво цих самих доріг створить робочі місця для непрацюючих українців. Це теж виявилося фікцією – фіаско державної політики!» – робить висновок Сергій Шахов.

Партія «Наш край» вказує на помилковість урядового економічного курсу: він спрямований на вимивання грошей із бюджету, а не розвиток промисловості та виробництва.

«У своїй передвиборній програмі «Наш край» заявляє: лише розвиток промисловості, підтримка виробництва – гарантія довгострокового розвитку нашого краю й створення робочих місць. Сезонні роботи, як це задумала влада, не покінчать із безробіттям. Потрібна зосереджена робота на тривалу перспективу», – підсумовує Сергій Шахов.

Нагадаємо, за даними Державного центру зайнятості, під час карантину, із 12 березня по 9 жовтня, статус безробітних отримали 525 тис. українців. Це – на 53% більше до аналогічного періоду минулого року. Кількість безробітних зросла за рік на 159 тис. осіб.

Найбільше безробіття зросло у Київській, Одеській, Закарпатській, Львівській областях (у 1,8-2,8 раза). При цьому у промислових Луганській та Дніпропетровській областях безробіття зросло приблизно тільки на третину.