“Наш край” відстоює спрощення процедури закупівель громадами

15.04.21

Спростити роботу органів місцевого самоврядування під час публічних закупівель може законопроект №5289 щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальним громадами. Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував ухвалити його за основу. Автором законодавчої ініціативи виступив лідер “Нашого краю” на Чернігівщині Борис Приходько.

За словами політика, ухвалення цього законопроекту спростить роботу органів місцевого самоврядування під час проведення публічних закупівель до 200 тис.грн у сфері освіти й охорони здоров’я.

“Можна сказати, що ініціаторами законопроєкту №5289 стали голови громад й керівники освітніх та медичних установ моєї рідної Чернігівщини й 210-го округу зокрема. Адже вони неодноразово зверталися до мене з цією проблемою й просили посприяти у її вирішенні на законодавчому рівні. І це актуально для усіх громад України. Коли обговорювали законопроєкт на Комітеті, вкотре наголосив на цьому колегам”, – підкреслив Б.Приходько.

За його словами, медицина й освіта у громадах мало не щодня потребують оперативного вирішення багатьох питань. Зокрема, закупівля харчових продуктів, паливно-мастильних матеріалів, санітарно-гігієнічних товарів, природного газу та електричної енергії, послуг із підвезення дітей до шкіл, малоцінних швидкозношуваних товарів, проєктно-кошторисної документації тощо. Внаслідок об’єктивних законодавчих перепон здійснювати оперативно ці закупівлі стає проблематично, що позначається на роботі закладів обох сфер.