“Наш край” відстояв право мешканців області не сплачувати за освіту та медицину у Чернігові

01.12.17

Не сплачувати за освітні та медичні послуги, отримані у закладах міста жителями області, відстояла фракція “Нашого краю” у Чернігівській міськраді. Про це повідомив депутат міськради Віктор Бистров під час сесії Чернігівської міської рад, яка відбулась 30 листопада.

За його словами, міська влада планувала зобов’язати жителів області самим платити за освіту та медицину у Чернігові.

“У проекті рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами у сфері надання послуг» у намірах влади було укладання угод між Чернігівською міськрадою та ОТГ про сплату за послуги, які отримують мешканці цих громад у міських закладах – дитсадках, школах, училищах, лікарнях, спортивних та мистецьких школах тощо”, – розповів Віктор Бистров.

Він додав, у разі відсутності відповідної угоди між міськрадою і громадою, громадянин має платити зі своєї кишені.

“У разі відсутності відповідної угоди між міськрадою і громадою, громадянин має платити за відвідування дитиною дитсадка 22 тис. грн на рік, школи – 14 тис. грн, школи естетичного профілю – 18 тис. грн”, -зазначив Віктор Бистров.

Він переконаний, таке рішення боляче вдарить по сім’ям, які працюють у Чернігові а зареєстровані в області.

“Таке рішення болюче вдарить по сім’ях, які працюють у Чернігові, але реєстрацію мають у районі. Батьки можуть працювати у Чернігові, платити тут податки, але не мати житла і не мати можливості тут зареєструватися, тож вони вимушені будуть сплачувати за дитсадки і школи. Крім того, це є порушенням конституційних прав громадян на освіту та медицину. “Наш край” проти таких ініціатив”, -підсумував Віктор Бистров.

Пропозицію Віктора Бистрова підтримали інші депутати. Після обговорення міськрада схвалила рішення, у тексті якого залишилися можлива сплата за послуги тільки на рівні громад, без участі у цьому процесі громадян.