«Наш край» відстояв інтереси дітей: процес об’єднання двох шкіл-інтернатів у Миколаїві призупинено

06.06.18

Фракція «Наш край» в Миколаївській обласній раді домоглася припинення процесу об’єднання в Миколаєві спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №3 та спеціальної школи-інтернату № 2 для дітей з особливими потребами. Таке рішення було досягнуто в ході спільної наради Миколаївської обласної державної адміністрації та трудового колективу інтернату №3, повідомив голова Миколаївської обласної організації «Наш край» Юрій Кормишкін.

За його словами, партія наполягає на максимально ефективному реформуванні, враховуючи інтереси вихованців шкіл.

«Наш край» не виступає проти процесу реформування і деінституалізації навчальних закладів області. Наша позиція полягає в тому, щоб ці процеси проходили максимально ефективно і не завдавали шкоди, перш за все, вихованцям цих шкіл. Ситуація, яка склалася навколо об’єднання двох шкіл-інтернатів і викликала соціальну напругу в суспільстві, особливо серед батьків дітей, які здобувають освіту і виховання в цих школах, свідчить про те, що чиновники департаменту освіти здійснили спробу об’єднання, до кінця, не розібравшись в питанні, і не врахували найголовнішого – думки батьків дітей», – сказав Юрій Кормишкін.

Він підкреслив, що поки не буде проведена більш ретельна робота і не будуть враховані всі нюанси, процес об’єднання необхідно припинити.

“Незабаром планується розробка загальної концепції, згідно з якою буде вирішуватися доля всіх 22 шкіл-інтернатів Миколаївської області. Батьки повинні бути спокійні за своїх дітей, адже на даний момент ніяких структурних змін проводити не планується. Упевнений, що долі 100 дітей, з яких 21 дитина з інвалідністю, не можуть вирішуватися миттєво і без врахування інтересів батьків і трудового колективу шкіл-інтернатів», – додав Юрій Кормишкін.

Він повідомив, усі сторони прийшли до того, що до 2019 року питання об’єднання знімається з порядку денного.

“Департамент освіти розробляє стратегію розвитку установ для шкіл-інтернатів в рамках деінституалізації. Також під час наради ми обговорили хід ремонту в школі-інтернаті №3, проведення якого має привести до усунення проблем з протипожежної безпеки та матеріально-технічного стану навчального закладу. Після завершення ремонтних робіт буде здійснена додаткова перевірка школи-інтернату № 3, і тільки після цього буде розглядатися питання про подальшу долю цієї установи”,- підсумував Юрій Кормишкін.