“Наш край” в Харкові закликає внести зміни до Статуту міста

19.03.19

На сьогоднішній день в Харкові склалася напружена суспільно-політична ситуація і більшість конфліктів пов’язані саме з тим, що люди де-факто позбавлені методів прямої демократії, гарантованих їм відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» у вигляді місцевої ініціативи, громадських зборів та громадських слухань.

Зважаючи на це глава фракції «Наш Край» в міській раді Андрій Колос закликає міського голову ініціювати процес щодо внесення змін до Статуту міста, щоб зняти напругу в суспільстві і направити енергію не на конфронтацію, а на творення.

«Оновлений Статут повинен стати ефективним інструментом для взаємодії харків’ян з керівництвом міста. Це надзвичайно важливий аспект для побудови демократичного суспільства, де кожен житель міста зможе проявити свою ініціативу і знати, що він буде почутий», – зазначив Андрій Колос.

Так само варто звернути увагу на те, що Міністерство регіонального розвитку випустило методичні рекомендації до розробки статуту територіальної громади, багато пунктів яких, сильно відрізняються від нинішнього Статуту нашого міста ускладнюють процес подачі та розгляду громадських ініціатив, тим самим порушуючи 5 статтю Конституції України про те, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює своє волевиявлення безпосередньо через органи державної влади та органи місцевого самовря ення. Підтвердженням цьому служить рейтинг прозорості міст платформи Transparent Cities, де Харків зайняв 64 місце з 100 через відсутність можливості вираження демократичної волі і громадської ініціативи в Харкові. Наприклад, мінімальна кількість підписів на підтримку місцевої ініціативи, яка є достатньою для прийняття її до розгляду відповідно до рекомендацій Мінрегіону становить -700 підписів для територіальної громади з населенням більше 1 мільйона чоловік, в той час як згідно з Положенням «Про місцеві ініціативи в місті Харкові» кількість підтримують підписів має бути не менше 10 000, що багаторазово ускладнює процедуру реєстрації ініціативи в міськраді, так як зібрати таку кількість підписів за 28 днів (згідно покладено ію), практично нереально.

«Ми пропонуємо затвердити кількість підписів для реєстрації ініціативи відповідно до рекомендацій Мінрегіону або як в місті Києві – не більше 1000 підписів. Так само необхідно розглянути питання про доступність відвідування засідань міськради, доступності інформації, яка підлягає оприлюдненню в формі відкритих даних і інших аспектів роботи міської ради », – сказав депутат.

Ще однією причиною внесення змін є те, що Статут застарів з точки зору нормативно-правової бази і потребує оновлення.

Тому партія «Наш Край» закликає всі зацікавлені сторони до процесу прийняття змін до Статуту для спільного досягнення консенсусу з усіх спірних питань.