“Наш край” в Чернігові підтримав звернення щодо підвищення зарплат працівникам «швидкої»

27.04.18

Депутати фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді підтримали звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо запобігання знищенню в країні системи екстреної медичної допомоги і збільшення оплати праці її працівників. Про це повідомила депутат міськради від «Нашого краю», головний лікар міської дитячої поліклініки №2 Ганна Якубова.

За її словами, у документі також йдеться про збільшення медичної субвенції місту з державного бюджету.

“Незважаючи на реформу у цій сфері, яка розпочалася 5 років тому із прийняттям закону України “Про екстрену медичну допомогу”, стан матеріально-технічного оснащення не зазнав суттєвого покращення, а рівень оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги взагалі знизився. У більшості центрів екстреної медичної допомоги 60-70% санітарного транспорту та медичного обладнання, яким вони укомплектовані, є застарілим та підлягає заміні. Крім того, хронічне недофінансування призвело до дефіциту кадрів”, -зазначила вона.

Водночас, наголосила Ганна Якубова, наявний фонд заробітної плати для працівників системи екстреної медичної допомоги не дозволяє забезпечити їм виплату встановлених законодавством надбавок та інших фінансових заохочень у повному обсязі відповідно до законодавства, через дефіцит коштів, які щорічно виділяються державою на ці цілі.

“Ми сьогодні спостерігаємо ситуацію, коли лікар-інтерн, випускниця медичного коледжу і простий робітник (двірник, сторож, прибиральник тощо) отримують практично однакову заробітну плату, тобто мінімальну. Така ситуація не лише принижує гідність кваліфікованих лікарів, але й є загрожує знищенням цієї системи в цілому”, – підкреслила Ганна Якубова.

Вона наголосила, що у зверненні міськрада попросила парламент та уряд збільшити медичну субвенції для забезпечення у повному обсязі потреб фонду оплати праці для центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  а також здійснювати фінансування цієї сфери за окремою бюджетною програмою (в межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам). А ще – внести зміни до постанови КМУ щодо встановлення більш високих тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери – медичних працівників, які сьогодні перебувають на межі виживання.