«Наш край»: усі вибори в ОТГ мають відбутися у 2019 році

19.03.19

Провести всі вибори в ОТГ в 2019 році одночасно із виборами Ради та звільнити з посад голів РДА та ОДА, які саботують створення об’єднаних громад, закликає керівництво держави “Наш край”. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, наступні вибори в ОТГ мають відбутися одночасно із осінніми парламентськими.

“П’ятий рік поспіль “Наш край” бере найактивнішу участь у реалізації реформи децентралізації. Депутати та голови громад від партії на практиці реалізують реформу, а наші активісти беруть участь у виборах. Влада повинна провести всі вибори в ОТГ одночасно з парламентськими восени 2019 року”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії «Наш край» переконаний, ухвалення такого рішення пришвидшить децентралізацію у тих районах, де чиновники саботують реформу.

“Це підвищить явку виборців, залучить їх до реформи та значно заощадить час та кошти держбюджету. Та головне – ці вибори дадуть можливість обрати депутатів та голів ОТГ у тих областях, де чиновники постійно саботують прагнення громад до об’єднання”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Також він зазначив, що незважаючи на перепони із боку чиновників, децентралізація — одна із найефективніших реформ.

“Сьогодні децентралізація має реальні, відчутні для людей результати: збільшення місцевих бюджетів, будівництво шкіл, лікарень, дитсадків, доріг, ремонт комунікацій та соціальної інфраструктури за місцеві кошти — все це стало можливо завдяки реформі.  Більш того, децентралізація – одна з головним вимог “Нашого краю” до кандидатів у Президенти та визначена чинним Президентом як пріоритет у реформуванні адміністративного устрою України. Тих голів РДА та ОДА, які саботують створення об’єднаних громад, керівництво держави повинно звільнити з посад ”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, станом на 12 березня 2019 року 78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Загалом же в країні створено вже 848 об’єднаних громад. Разом з тим, у 96 районах досі немає жодної ОТГ.