«Наш край»: уряд може зупинити зростання цін на продукти, запровадивши цільові дотації підприємствам

20.01.22akczent bez 1 - «Наш край»: уряд може зупинити зростання цін на продукти, запровадивши цільові дотації підприємствам

Ріст цін на продукти у 2022 році можна стримати, запровадивши цільові дотації підприємствам. Про це заявив співголова партії «Наш край», перший заступник міністра з питань ЖКГ (2008-2010 роки) Олександр Мазурчак.

«У 2022 році вартість продуктового кошику українців може зрости на 25-30%. Взяти під контроль стрімке зростання цін можна за рахунок цільових дотацій підприємствам на соціально значущі товари. Припустимо, що хлібозавод вробляє 20 видів продуктів, три з яких відносяться до соціально значущих. Тож, держава має компенсувати, наприклад, 30% вартості газу, який використовувався для виробництва цієї групи», – стверджує Мазурчак.

У 2022 році чи не найбільше може зрости ціна на основний продукт кожного столу – хліб. Його вартість може підвищитися більше, ніж на 25-30%! Експерти вважають, що у 2022 році батон може коштувати 40-50 грн/кг.

Також очікується подорожчання молочки, м’яса, круп, соняшникової олії, цукру та інших продуктів.

Через очікуване зростання цін, в українському уряді запровадили граничний рівень торговельної надбавки – 10%. «Такі дії, по-перше, ведуть до дефіциту. По-друге, виробники просто почнуть маніпулювати з вагою. Наприклад, за ту ж ціну продавати вже не кілограм, а 800 грам. І, авжеж, підприємства спробують урізати витрати, використовуючи більш дешеві компоненти і економлячи на технологічних процесах, що може негативно позначитися на якості товарів» – говорить Мазурчак.

Співголова політичної партії «Наш край» вважає, що зупинити стрімкий ріст цін можна за рахунок цільових дотацій підприємствам на соціально значущі товари. А в перспективі єдиний спосіб подолання бідності – розбудова конкурентної економіки, стимуляція розвитку національного виробництва і власного видобування енергоресурсів, яке б могло забезпечити потреби всіх українців. «Нам потрібна довгострокова економічна стратегія розвитку держави, яка б вела до поліпшення добробуту кожного громадянина», – резюмує Мазурчак.