«Наш край»: Уряд має збільшити фінансування субсидій, а не скорочувати їхніх отримувачів

13.07.18

Збільшити фінансування субсидій у державному бюджеті та накласти мораторій на перегляд будь-яких соціальних норм закликає владу партія «Наш край». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, щоб зменшити кількість отримувачів субсидій, уряд свідомо заклав у бюджет коштів на субсидії менше, ніж потрібно.

“На цей рік на субсидії уряд заклав у бюджет 71 млрд грн. Майже 48 млрд вже перераховано постачальникам послуг, ще 11 млрд уряд заборгував за спожиті послуги. Отже 59 млрд гривень – 82,6% від усього бюджету, вже витрачено. І це тільки за 6 місяців. До кінця року не вистачить понад 30 млрд грн на компенсацію витрат, тому є нагальна потреба збільшити фінансування субсидій. Альтернативою до збільшення субсидій є інвестиції у підвищення енергоефективності та зменшення ціни на газ для людей за рахунок палива українського видобутку”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, на досягнутому уряд не зупиняється та майже щомісяця вигадує нові вимоги до отримувачів субсидій.

“Уряд й надалі хоче скорочувати кількість отримувачів субсидій, для чого він майже щомісяця вигадує нові правила їхнього надання. Чиновники вже вирахували так званих підозрілих отримувачів субсидій у кількості 50 тис. осіб”, – переконаний Олександр Мазурчак.

Він закликав владу припинити штучно скорочувати кількість людей, які отримують субсидії, та накласти мораторій на перегляд соціальних норм.

“Уряд має негайно розглянути питання щодо збільшення фінансування субсидій у державному бюджеті та накласти мораторій на перегляд будь-яких соціальних норм”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, на 2018 рік уряд у бюджет на фінансування субсидій уряд заклав 71 млрд грн.