“Наш край”: Уряд має заборонити олігархам вдруге брати кошти з людей за встановлення газових лічильників

12.02.19

Газові монополії мають встановити споживачам лічильники на газ не коштом держбюджету, а за рахунок мільярдних премій керівників “Нафтогазу” та облгазів. До цього закликав владу народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він уточнив, що газові монополісти намагаються вдруге стягнути з громадян плату за встановлення “безкоштовних лічильників”.

“На сьогодні близько трьох мільйонів українських домогосподарств не мають індивідуальних лічильників газу. Хоча плата за встановлення “безкоштовних лічильників” уже включена в тариф, на що є відповідне роз’яснення й рішення Верховного суду. Однак газові монополісти нахабніють і намагаються отримати фінансування від уряду з держбюджету. Тобто збираються вдруге зняти кошти, що належать людям”, – сказав Сергій Шахов.

Обіцянками встановити споживачам лічильники влада та газові монополісти водять суспільство за носа, вважає народний депутат від “Нашого краю”.

“Заробляють на газі всі причетні. Відповідати ж перед людьми нема кому. На рішення Верховного суду про обов’язок встановлення лічильників газові монополісти відмахнулися, що “не мають технічних можливостей”. Потім подумали й сказали: “Дайте гроші з бюджету”. Хоча, припускаю, лічильники не встановлять навіть за держфінансування. Зміниться керівництво “Нафтогазу”, облагазів, міністthcnd – питання замнуть. Монополіям вигідно мати необлікований газ, яким вони розпоряджаються на власний розсуд”, – пояснив Сергій Шахов.

Представник “Нашого краю” закликав владу змусити “Нафтогаз” та облгази сплатити за лічильники зі своїх астрономічних і необґрунтованих видатків.

“Торішня премія керівництву “Нафтогазу” склала 1,2 мільярда гривень. За ці кошти можна встановити понад мільйон газових лічильників у домівках українців. Корпоративний календар обійшовся “Нафтогазу” в 1,2 мільйона гривень — це ще тисяча лічильників. Таких видатків багато. Вимагаємо у влади провести тотальний аудит “Нафтогазу”, змусити його виконувати свої прямі обов’язки або повернути частину сплачених грошей споживачам на самостійне придбання лічильників. За рахунок урізання астрономічних і необґрунтованих видатків газовиків можна закрити всі потреби населення в індивідуальних лічильниках”, – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, в Україні 13 млн газифікованих квартир та приватних будинків. Із них лічильникам не обладнані понад 3 млн домогосподарств. Верховний суд вважає, що приватні облгази мають самостійно купувати та встановлювати індивідуальні лічильники. За інформацією керівництва “Нафтогазу”, уряд прийняв рішення, що замість облгазів фінансуватиме встановлення лічильників державна монополія. “Ми готові, якщо держава передбачить потрібну суму у фінансовому плані компанії”, – пояснили у департаменті енергоефективності “Нафтогазу”.