«Наш край»: Україні потрібна нова Програма інфекційної безпеки, а не бустерна доза всім підряд

24.01.22knh 5996.dng  - «Наш край»: Україні потрібна нова Програма інфекційної безпеки, а не бустерна доза всім підряд

Скорочення дії ковід-сертифіка – механізм боротьби з українцями, а не з пандемією.

Про це заявила лікар-інфекціоніст, депутат Миколаївської облради «Нашого краю», Світлана Федорова. «Приймаючи це рішення, Кабмін очевидно забув про людей, які перехворіли після вакцинації і мають власний природній імунітет. Навіщо їм робити укол третьою дозою? За компанію? На сьогоднішній день логіці та здоровому глузду рішення уряду не піддаються», – заявила Федорова.

Вона додає, що медреформа в її теперішньому вигляді робить цю сферу недоступною для людей.

«Закривають інфекційні лікарні. Звільняють спеціалістів. Не спеціалістам нав’язують «коротку методичку, як прививати всіх підряд всім підряд». Своїми діями МОЗ демонструє свою некомпетентність. Як лікар інфекціоніст, я підтримую вакцинацію, але вона має проводитись розумно. Бустерна доза має колотися в разі потреби після консультації з лікарем. Всім підряд вона просто не потрібна», – вважає Федорова.

На думку лікаря-інфекціоніста дії Уряду нагадують хаотичні і необмірковані рухи. Федорова наполягає, що одна тільки бустерна доза не захистить вид нових спалахів та локдаунів. В Україні має бути розроблена та ухвалена Програма інфекційної безпеки. Це – конкретний і зрозумілий план дій, який допоможе взяти епідемію під контроль та не допустити нових локдаунів.

«Такий документ передбачає забезпечення лікарень необхідною кількістю кадрів, медикаментів, засобів захисту, тестів, переобладнання систем зберігання та постачання кисню. Кожна лікарня має розуміти свої дії на випадок стрімкого зростання захворюваності. Важливо запровадити регулярне провітрювання та обеззараження класів в школах. Це дозволить не переходити на дистанційне навчання під час нових спалахів. Програма передбачає зміну графіків роботи бюджетних сфер, щоб уникнути скупчення людей в транспорті. Також повинна з’явитися можливість залучати військових, наприклад, до розгортання мобільних госпіталів», – вважає Федорова.

Також партія «Наш край» наполягає на тому, щоб передбачити в бюджеті-2022 кошти на компенсацію втрат від можливого посилення карантинних заходів – як громадянам, так і бізнесу, та створенні коронавірусного фонду з цільовим призначенням безпосередньо на медицину та доплати медикам, чия робота пов’язана з лікуванням від коронавірусу.