«Наш край»: Українців цікавить не прізвище нового Коболєва, а ціни в платіжках

07.05.21photo 2021 05 07 11 46 41 - «Наш край»: Українців цікавить не прізвище нового Коболєва, а ціни в платіжках

За зміною керівництва НАК «Нафтогаз» криється катастрофа вітчизняної газової галузі, переконані у партії «Наш край».

Так, за словами співголови партії, Олександра Мазурчака, новопризначений Юрій Вітренко є прихильником тієї ж політики, що і його попередник, тож якісних змін у роботі підприємства чекати не доводиться.

«Влада змінює одне прізвище на інше, але насправді, нічого не змінюється. Це все одно, що міняти «шило на швайку». Адже обидва є фігурантами резонансної справи щодо «непомірно високих багатомільйонних персональних премій та заробітних плат», що збурила всіх українців. Обидва причетні до зростання тарифів та скорочення обсягів видобування вітчизняного газу», – наголосив співголова партії «Наш край», Олександр Мазурчак.

Натомість «Наш край» закликає владу провести незалежний конкурс щодо призначення керівництва «Нафтогазу». Головним критерієм добору нового керівника має стати стратегія, що визначить реальні механізми розвитку галузі та врахує інтереси простих людей.

«Ключовим пріоритетом роботи компанії має стати енергетична незалежність країни, зниження тарифів та збільшення власного газовидобутку», – вважає Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, що нещодавно «Нафтогаз» оприлюднив свій річний тариф та збільшив його до 7,96 грн/куб. м без вартості розподілу. Згідно зі звітом компанії, група «Нафтогаз» за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів грн замість очікуваного прибутку. Причому, згідно з даними аудиту, у діяльності компанії виявили недоліків та фінансових порушень на понад 225 млрд гривень, через які державний бюджет зазнав втрат на суму 75 млрд грн. У той же час минулого року «Нафтогаз» збільшив витрати на виплати зарплат та премій керівництву вдвічі і при цьому повністю провалив програму збільшення власного видобутку газу.

У результаті уряд 28 квітня ухвалив рішення про звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз» і призначив на його місце колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

30 квітня всі члени спостережної ради НАК «Нафтогаз» подали у відставку, яка вступає в силу 14 травня. Наразі вони відмовились від роботи у компанії після цього терміну – до обрання нової спостережної ради. Таким чином, експерти очікують, що робота компанії в травні буде проблематичною.