«Наш край»: У розпал пандемії уряд продовжує знищувати інфекційні лікарні

02.11.21photo 2021 05 26 15 41 19 - «Наш край»: У розпал пандемії уряд продовжує знищувати інфекційні лікарні

У той час, як кількість хворих на коронавірус в Україні продовжує стрімко зростати і лікарні в багатьох районах уже переповнені, уряд продовжує обмежувати фінансування інфекційних лікарень і відділень. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат України Сергій Шахов. 

«Ситуація з лікуванням хворих на коронавірус в країні критична, але замість реальної протидії пандемії уряд лише фіксує явно занижену статистику і влаштовує піар-акції з вакцинації. Тим часом у більшості регіонів країни або вже закінчилися, або от-от закінчяться вільні ліжка в ковідних відділеннях, інфекційні лікарні майже повністю позбавлені фінансування: грошей немає не те що на кисень чи ліки, а навіть на зарплати медикам, а половина хворих в реанімаціях помирають так і не дочекавшись результатів тестування», – наголосив Сергій Шахов.

Співголова партії нагадав, що показник добової захворюваності в державі один з найвищих від початку пандемії. Щодня МОЗ фіксує понад 26 тисяч нових випадків захворювання, і продовжує зростати. Натомість МОЗ вимагає від лікарень збільшення кількості ковідних ліжок, на яких, наразі, немає ні кому, ні чим лікувати, адже влада не виділила жодних коштів на ці цілі. 

«Двотижнева криза, яка виникла через зупинку виробництва кисню, лише перша ластівка недолугої політики МОЗ. Адже передбачити і попередити дефіцит кисню можна було б завчасно, тим самим врятувавши тисячі життів. Ще місяць тому лікарі інфекціоністи, серед яких і депутат «Нашого краю» в Миколаївській обласній раді, головний лікар обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова, пропонували обладнати ковідні лікарні генераторами кисню, які б гарантували безперебійну роботу відповідного обладнання. МОЗ проігнорувало цю ініціативу, як і решту рекомендацій лікарів-інфекціоністів», – додав нардеп.

За його словами, керівників профільних лікарень просто «забули» поінформувати про ймовірні перебої з поставками кисню через зупинку одразу двох заводів. І наразі жодного фінансування на закупку кисню для профільних медзакладів на державному рівні не передбачено. Як і фінансування надбавок для медиків, які працюють в умовах пандемії.

«Лікарям спеціалізованих інфекційних лікарень не те що надбавок не передбачено, керівників цих закладів всіляко спонукають переводити співробітників на 0,75 ставки, аби зменшити зарплати, а коштів, які виділяє на профільні медзаклади Національна служба охорони здоров’я, заледве вистачає, щоб покрити половину зарплатного фонду, не кажучи вже про медикаменти та засоби дезінфекції. В лікарнях критично не вистачає тестів, ліків, засобів захисту, дезінфекції, ба навіть постільної білизни та засобів гігієни. Про харчування хворих та медиків, які працюють цілодобово, взагалі не йдеться», – підкреслив Сергій Шахов. 

Ще одна серйозна проблема – абсолютна непідготовленість первинної ланки медицини. У сімейних лікарів немає ані швидких тестів, ані противірусних препаратів, які могли б допомогти хворим уже на перших стадіях. Людям з підозрою на ковід продовжують виписувати вітаміни та не поспішають давати направлення на тестування, а результатів аналізів від державних лабораторій доводиться чекати по кілька днів, а то й тижнів.

«Наш край» вимагає негайно створити медичний ковідний фонд, з якого направити кошти на створення та обладнання додаткових лікарняних місць в санаторіях, зачинених в результаті недолугої медичної реформи, лікарнях, мобільних госпіталях тощо.  Також за кошти фонду слід закупити противірусні препарати та швидкі тести на антиген для ковідних госпіталів та лікарів первинної ланки, аби ті змогли надавати допомогу хворим уже на перших стадіях захворювання. Крім того, необхідно сформувати медичні бригади, які в тому числі будуть навчати терапевтів та сімейних лікарів лікувати ковід в новостворених мобільних госпіталях та на дому. З державного бюджету слід передбачити надбавки лікарям та медичним працівникам задіяним в лікуванні ковіду.