«Наш край» у Городнянській ОТГ підтримує впровадження бюджету участі

21.11.19

Перші підсумки реалізації проєктів бюджету участі у 2019 році підбили у Городнянській міській раді представники координаційної ради, громадські активісти й експерти громадського бюджету. Як повідомила секретар Городнянської міської ради Світлана Більська (представниця «Нашого краю»),  у Городнянській міськраді відбулася консультаційна зустріч щодо бюджету участі.

За її інформацією, громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено у Городнянській ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи, на проєкти громадян у міському бюджеті передбачено 200 тис. грн. І вже цьогоріч активні мешканці громади подали перші проєкти, до кінця року триває їх реалізація. Всього до міськради надійшло 4 проєкти. Оскільки їх загальний бюджет не перевищував суму, виділену з міського бюджету на ідеї місцевих жителів, то координаційна рада вирішила реалізувати усі проєкти, навіть не проводячи голосування. Так, у громаді наразі втілюються такі проєкти: «Бібліотечний освітньо-пізнавальний простір «Невгамовні» (бюджет – 39,4 тис. грн), «Маковіївська криниця с. Дібрівне як частина еко-туризму громади» (36,9 тис. грн), «Велотренажер у громаді як альтернативне джерело енергії» (7,8 тис. грн), «Городнянщина починається з тебе» – благоустрій озера «Циганське» (109 тис. грн).

Світлана Більська зазначила, що бюджет участі, зважаючи на досвід інших міст і громад, не є чимось незмінним, навпаки, він постійно вдосконалюється, враховуючи потреби громади.

«Якщо буде необхідність внести зміни до положення чи програми про громадський бюджет, аби зробити його більш відкритим і прозорим, то депутати від «Нашого краю» підтримають ці нововведення», – сказала вона.

Учасники зустрічі домовилися про проведення на початку наступного року у рамках проекту марафону з написання проєктів бюджету участі, аби у громаді було більше цікавих і корисних ініціатив, запропонованих місцевими жителями. Також озвучено задум щодо проведення конкурсу малюнків серед школярів задля створення логотипу бюджету участі у Городнянській ОТГ.