Тролейбуси потрібно купувати, а не брати у лізинг, -“Наш край”

19.04.18Sokolov 3 - Тролейбуси потрібно купувати, а не брати у лізинг, -"Наш край"

Депутати фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді вважають, що нові тролейбуси для міста потрібно купити, а не брати у лізинг. Про це заявив керівник фракції Олександр Соколов.

За його словами, рішення про оновлення рухомого складу «Чернігівського тролейбусного управління» має бути виваженим і враховувати сучасні фінансові можливості обласного центру Чернігівщини. Олександр Соколов підкреслив, що придбавання тролейбусів у лізинг під 16% річних на 5 років має більше ризиків, аніж вигод.

«Це питання в інформаційному полі подається, як однозначно вигідна пропозиція одного з державних банків, але чому не проводився конкурс серед банківських установ? Чому не кажуть, що лізинг має щорічну комісію (відсоткова ставка зростає і становить не 16%)? Чи насправді є надзвичайно вигідними умови, коли переплата за 5 років становитиме понад 20 млн грн?», – наголосив Олексанр Соколов.

Він додав, що місто бере у банку на виплату 40 млн грн, а повертатиме вже 60 млн грн, переплачуючи вартість 5 тролейбусів.

«Наша фракція у жодному разі не виступає проти придбання нових тролейбусів, але ми пропонуємо зробити це за кошти міського бюджету. Тим паче, що місто має вільні залишки коштів на депозиті під 13% річних», – зауважив Олександр Соколов.

Він уточнив, що навіть за умов поступового повернення витрачених коштів на депозит, не доведеться сплачувати відсотки.

“Придбані зараз тролейбуси працюватимуть і зароблятимуть кошти для комунального підприємства, на підтримку якого цього року у міському бюджеті передбачено 78 млн грн. Окрім того, доречним буде підтримати місцевого виробника і придбати тролейбуси, вироблені на Чернігівському автозаводі”, – підсумував Олександр Соколов.