«Наш край» у Чернігові ініціює зміни до бюджету для збільшення видатків на зарплати працівників

10.11.16

Бюджет Чернігова на 2017 рік буде затверджений у засіданні сесії міської ради у листопаді. Як повідомив секретар Чернігівської міської ради Віктор Бистров (представник «Нашого краю»), який тривалий час очолював міське управління фінансів, у проекті міського бюджету на наступний рік, що зараз формується, враховується мінімальна зарплата у нижчому розмірі, аніж 3200 грн., оскільки остання ще офіційно не затверджена на законодавчому рівні.

Він упевнений, що на державному рівні підвищення мінімальної зарплати матиме короткостроковий ефект. «Значене підвищення заробітної плати вимагає від міста, області, держави дій, як забезпечити її виплату, образно – доходи будуть у межах однієї одиниці, а видатки – трьох. Вже зараз треба думати, як забезпечити розрив: стимулювати виробництво чи друкувати гроші», – пояснив В.Бистров. Крім того, він прогнозує, що зростання заробітної плати призведе до зростання подорожчання, як продовольчих, так і промислових товарів, оскільки у їх вартості теж враховується заробітна плата працівників.

Секретар Чернігівської міської ради також вважає, що наступного року з міським бюджетом буде інша ситуація, аніж цього року. «Не дуже просто буде віднайти гроші на великі інфраструктурні проекти вартістю 40-50 млн грн.. Стоятиме питання – чи робити дороги, чи виплачувати заробітну плату працівникам освіти і медицини», – прокоментував він.