“Наш край”: ЦВК має призначити вибори в 69 ОТГ на 31 березня — разом із президентськими

22.01.19

ЦВК має призначити вибори у 69 об’єднаних територіальних громадах на 31 березня цього року й провести їх разом із виборами Президента України. Про це заявив народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Для призначення виборів в ОТГ на 31 березня залишилося всього кілька днів, наголосив він.

“Згідно із законом, виборчий процес триває два місяці. Щоб вибори в ОТГ відбулися 31 березня, їх слід призначити до кінця цього тижня. Центральна виборча комісія має ухвалити таке рішення невідкладно”, – пояснив Сергій Шахов.

На думку народного депутата, є два вагомі аргументи на користь проведення виборів в ОТГ 31 березня

“Центральна влада на словах заохочує громади до об’єднання. Нині 69 ОТГ завмерли на низькому старті. Причому в 45-ти з них вибори були перенесені на невизначений термін через запровадження воєнного стану. Подальше зволікання з обранням органів влади в ОТГ сіятиме зневіру у реформу децентралізації, що гальмувати її подальший хід. Тому треба діяти. Тим більше, проведення виборів в ОТГ разом із президентськими суттєво зекономить кошти на організації виборчого процесу”, – сказав Сергій Шахов.

Подальшим кроком влади, вважає народний депутат від “Нашого краю”, має стати прискорення децентралізації

“Уряд планує завершити реформу до 2020 року. На сьогодні створено 876 ОТГ. Люди відчули позитивні результати децентралізації, коли ремонтують дороги, утеплюють школи, освітлюють вулиці. Але майже сім тисяч місцевих рад не увійшли до жодної ОТГ. Влада має прискорити процес об’єднання, продемонструвавши незворотність змін. Покращення життя громадян повинно відбуватися навіть у складний виборчий рік політичних перипетій”, – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, нині в Україні створено 876 ОТГ, в яких проживають 9 млн громадян. У грудні 2018 року через запровадження воєнного стану у 10 прикордонних з Росією областях вибори в 45 ОТГ були перенесені на пізніший час. Відтоді до виборів підготувалися ще 24 ОТГ.