«Наш край» сприяє створенню Височанської ОТГ

23.05.17

12345 1 199x300 - «Наш край» сприяє створенню Височанської ОТГМинулого тижня до Чернігівської облдержадміністрації подано пакет документів щодо створення Височанської об’єднаної територіальної громади. Як повідомила Височанський сільський голова Любов Норикова, жителі майбутньої громади очікують на позитивний висновок.

Любов Норикова стала сільським головою у 2015 року від  «Нашого краю», відтоді у селі відбулися позитивні зміни: проведено благоустрій центру села, розпочався ремонт дитсадка, створено футбольну команду, на високому рівні проводяться різні культурні заходи для сільських мешканців тощо.

Загалом, шлях до об’єднання виявився нелегким і тернистим. Адже дві довколишні сільські ради – Головеньківська і Носелівська – категорично не хотіли об’єднуватися. І переконати сусідів було нелегко. Як з’ясувалося, «оборону» населені пункти тримали через незнання всіх вигод та переваг, які отримають об’єднані громади. Крім того, спостерігалися й маніпуляції з боку окремих чиновників, які саботували реформи децентралізації.

Але цілеспрямована робота активістів «Нашого краю» дала результати.

За словами Любові Норикової, вкотре “Наш край” демонструє реальну турботу про людей.

«На чолі  процесу об’єднання стояла Ірина Грозенко, депутат обласної ради від «Нашого краю», керівник виконавчої дирекції Чернігівського відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад. Також допомогли голова районної ради Віктор Горбащенко та голова Борзнянської РДА Віра Проскура. Усі гуртом ми неодноразово їздили до Носелівки й Головеньок і розповідали, навіщо потрібно створювати нову громаду та як після цього зміниться життя людей. На щастя, ми були переконливі», –розповіла вона.

Планується, що до Височанської об’єднаної територіальної громади увійдуть 15 сіл Борзнянського району, де проживають понад 5 тис. мешканців. Це буде друга ОТГ у межах району після Комарівської.