«Наш край»: РНБО має терміново провести засідання через загрозу масштабних пожеж в Україні

13.08.2114 07 velmozhnyj - «Наш край»: РНБО має терміново провести засідання через загрозу масштабних пожеж в Україні

Державна служба з надзвичайних ситуацій не готова до ймовірних масштабних пожеж в Україні, тож цим питанням має зайнятися Рада нацбезпеки і оборони. Про це заявив голова Рубіжанської міської організації партії «Наш край», народний депутат України Сергій Вельможний.

«В Європі лютує стихія, вогонь підходить все ближче до України. Але замість оперативної підготовки до ймовірних пожеж, ДСНС обмежується усними попередженнями», — наголосив Сергій Вельможний.

Він нагадав, що у липні та вересні-жовтні минулого року територія Луганської області зазнала масштабних пожеж, в результаті яких загинули 16 осіб і були вщент знищені сотні гектарів лісу. Розслідування ДБР показало, що однією з головних причин таких жахливих наслідків  було системне розкрадання палива під керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області.

Слідчі з’ясували, що в управлінні ДСНС не був сформований належний резерв паливно-мастильних матеріалів, спеціалізована техніка під час виникнення масових пожеж на території області не змогла вчасно виїхати на місця пожеж й оперативно їх локалізувати.

Як наголосив нардеп, попри високу ймовірність виникнення пожеж в Україні цього літа, уряд продовжує ігнорувати загрозу. У той час, коли в країні слід терміново формувати резерв палива, готувати техніку для гасіння пожеж, а також проводити навчання особового складу, уряд відправляє українських вогнеборців гасити пожежі у Греції.

«Допомога іншим важлива, але не ціною життя українців», — підкреслив Сергій Вельможний.

«Наш край» наполягає на необхідності терміново провести засідання РНБОУ з питання готовності до можливих пожеж, тим більше, що ДСНС постійно повідомляє про високу ймовірність їх виникнення.