«Наш край» проти поділу українців на сорти через вакцинацію

05.02.21nova kartynka dlya fbh vakczynacziya 01 - «Наш край» проти поділу українців на сорти через вакцинацію

«Наш край» закликає уряд покарати винних за зрив постачання якісної вакцини в Україну та форсувати перемовини щодо закупівлі вакцин від провідних світових виробників, а не ділити українців на сорти через доступ до вакцин. Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

За його словами, згідно з останніми заявами урядовців, лише деякі українці отримають якісну вакцину, решта – вакцину з низькою ефективністю.

«Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що у разі отримання Україною певної кількості вакцин Pfizer нею будуть вакциновані передусім медичні працівники. Всі інші будуть вакциновані китайською вакциною Sinovac. За умови, що єдиною вакциною, яка визнана ВООЗ, є вакцина Pfizer, а ефективність вакцини від Sinovac знаходиться під питанням. Кожен українець має отримати доступ до якісної вакцини», – переконаний Сергій Шахов.

«Наш край», наголосив співголова партії,  закликає уряд покарати винних за зрив постачання якісної вакцини в Україну та форсувати перемовини щодо закупівлі вакцин від провідних світових виробників, щоб забезпечити вакцинацію українців якісним препаратом.

«Влада не має обирати, кого з громадян вакцинувати якісною вакциною, а кого – вакциною чия ефективність стоїть під великим сумнівом, фактично розділяючи громадян на сорти», – повідомив Сергій Шахов.

У підсумку, через некомпетентність уряду в організації вакцинації населення, Україна опинилась на задвірках цивілізації, ставши в один ряд з країнами третього світу, наголосив співголова партії.

“Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer рамках механізму від COVAX – допомоги для країн з низьким рівнем доходу і рівнем доходу нижче середнього. Разом з Україною у цьому списку: Афганістан, Гаїті та Таджикистан. Навіть Молдова буде вакцинуватися повністю вакциною від Pfizer – окрім поставок від COVAX вона домовилась щодо поставок за бюджетний кошт, а також отримає до 200 тисяч доз з квоти Румунії у ЄС», – зазначив Сергій Шахов.

Як відомо, у середині лютого влада в Україні сподівається розпочати вакцинацію проти коронавірусу.