«Наш край» проти ініціативи Уряду зі скорочення фінансування областей

31.08.15

Сьогодні ми бачимо політичне шоу у Верховній Раді та під її стінами. Одні політики розповідають про необхідність децентралізації та високу дипломатію Мінських угод, а другі політикани та популісти кричать про узурпацію влади префектами та війну до перемоги. Насправді, усе це дуже далекі речі від життя пересічних громадян.

При цьому жоден з учасників цієї політичної вистави не говорить, що за його лаштунками жителів міст та сіл хочуть позбавити зароблених ними ресурсів на користь центру. Зараз у Мінфіні готують зміни до бюджетного та податкового кодексу, які перекриють фінансовий кисень регіонам. Децентралізація необхідний процес, але чого вона варта, якщо не незабезпечується фінансово? Така децентралізація лише перекладання відповідальності з центру на місця, тоді як усі гроші знову будуть йти в держбюджет, з якого кошти розподілятимуть в ручному режимі.

Наприклад, Київ після торішніх змін у Бюджетному та Податковому кодексі, які дозволили низку податків або їх частину залишати на місцях, за 7 місяців 2015 року вже перевиконав свої бюджетні очікування на 1,6 млрд. грн. Ці додаткові гроші, які можна витратити на надбавки бюджетникам, на ремонт та розвиток інфраструктури і так далі, отримали за рахунок податків на нерухомість та пасивних доходів фізоосіб, сплат за роздрібний продаж алкоголю та сигарет, надходжень з оплати адмінпослуг.

Київ сьогодні отримує 40% від податку на доходи фізичних осіб, 10% податку на прибуток і 100% єдиного податку та податку на нерухомість. Є й інші статті нових надходжень. Так от левову частку податків, які цього року залишалися на місцях, хочуть повернути до держбюджету. Тобто у Києва хочуть відібрати десь 3 мільярди і це при тому, що Київ з його аварійним колектором стоїть на межі екологічної катастрофи, а ціна вирішення питання – 300 мільйонів, які, кажуть зараз в Київміськадміністрації, треба просити у держави.

Ми заявляємо, що партія «Наш Край» не дасть чиновникам з центру обділити області. Ми звертаємося до Уряду – залишіть гроші тим, хто їх заробляє і знає на що витратити.

Співголова партії «Наш край»
Олександр Мазурчак