«Наш край» презентував свій досвід впорядкування земельних відносин на міжнародній конференції

15.12.17

Досвід Кіптівської ОТГ щодо впорядкування земельних відносин презентував представник “Нашого краю”, керівник Кіптівської ОТГ Володимир Кучма на конференції «Децентралізація, управління землями та розвиток громад», що відбулася 14 грудня у Києві. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської організації “Нашого краю”.

За словами Володимира Кучми завдяки пілотному проекту USAID у громаді вдалося упорядкувати всю інформацію про землі ОТГ.

«За кілька місяців у громаді розроблено схему сучасного використання земель Кіптівської ОТГ, схему запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель, схему перспективного використання земель й організації території ОТГ. Також створено стратегію місцевого економічного розвитку Кіптівської ОТГ, а в рамках стратегії – інвестиційний проект вартістю понад 1,4 млн грн. Завдяки проекту відбулося упорядкування земельних відносин у громаді, і жителі громади, інвестори, держава отримали значні переваги», -зазначив Володимир Кучма.

Також він підкреслив, що визначено й економічний ефект від проекту.

«За попередніми підрахунками, від передачі в оренду сільськогосподарських угідь надходження до бюджету становитимуть понад 1,3 млн грн на рік, крім того, виявлено 150 га лісових насаджень, що раніше не обліковувалися», -наголосив Володимир Кучма.

Як відомо, 14 грудня у Києві відбулась конференція «Децентралізація, управління землями та розвиток громад». Вона була організована Проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (ARDS) спільно з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад задля поширення кращих практик та універсальних інноваційних рішень ефективного використання і захисту земель в умовах децентралізації, а також обговорення нових можливостей розвитку територіальних громад із залученням інвесторів.