«Наш край» підтримує право колективу Черкаського музично-драматичного театру обирати свого керівника

03.02.22cherkasy teatr - «Наш край» підтримує право колективу Черкаського музично-драматичного театру обирати свого керівника

Наприкінці січня в Черкаському обласному музично-драматичному театрі відбулося обрання нового керівника. Результат конкурсу спричинив справжній резонанс: і акторський склад закладу, і громадськість обурені рішенням конкурсної комісії. Про це розповів голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.

За його словами, працівників театру, зокрема, обурила сама форма проведення конкурсу, оскільки жодного з них на засідання не пустили: перебіг вони спостерігали в онлайн трансляції. Громадськість, в свою чергу, обурена тим, що на засідання комісії не запросили представників ЗМІ.

На місце директора театру претендувало шестеро кандидатів: діючий директор Петро Ластівка, його заступник Роман Бурлаков, колишній працівник філармонії, підприємець Руслан Паскалов, актриса театру Наталія Мамалига, колишній керівник Черкаського ПК «Дружби народів» та театру у Кропивницькому Володимир Єфімов та екс-очільник Управління інспектування Черкаської міськради Олександр Давиденко. У конкурсі переміг  Руслан Паскалов.

«Сьогодні потрібно однозначно і беззаперечно враховувати думку колективу. А депутати облради повинні дослухатися до їхньої думки і лише затвердити рішенням сесії нового керівника. Потрібно розуміти, що по-іншому бути в мистецькому закладі не може. Тим більше, що колектив дійсно пройшов, як говорять, і вогонь, і воду, чим довів, що вони справжня команда бійців! І в такому випадку вони заслуговують на повагу до своєї позиції», – наголосив Анатолій Нужний.

На його думку, колектив театру дуже шанують в усіх куточках області й знають, що він функціонує, як одна велика родина.

«Я особисто знайомий з керівництвом театру і з багатьма його акторами, тому можу впевнено говорити про цей багатостраждальний колектив: ці люди – патріоти своєї справи, люди, які віддаються творчості та мистецтву 24/7, люди, які разом з керівництвом зберегли свій колектив у надскладні для них часи: коли театр палили і у них протягом декількох років не було приміщення, можливості виступати і, тим самим, заробляти кошти! Знаю, що певний час колектив отримував мінімальні зарплати і змушений був підробляли хто де міг! Але колектив вижив в таких жорстких, я б навіть сказав, вбивчих умовах!», – додав голова обласного партосередку.

Наразі колектив театру підписав та направив до обласного та міського керівництва листа з переліком своїх вимог:

  • визнати не чинною та розформувати конкурсну комісію;
  • скасувати рішення комісії про обрання переможцем конкурсу Руслана Паскалова;
  • створити нову конкурсну комісію згідно вимог законодавства з дотриманням прозорості та публічності;
  • залишити на посаді тимчасово виконуючого обов’язки директора-художнього керівника до проведення конкурсного добору чинного керівника театру Петра Ластівку;
  • створити незалежну депутатську комісію для перевірки стану проведеної реконструкції театру і відповідності її затвердженим державним стандартам та проектній документації.

На фото зображено виступ театру на запрошення команди «Нашого краю» у Чигирині